Vanmorgen werden we om half 10 opgehaald om onze bagage bij het nieuwe hotel, Hotel O'tai, af te leveren. De tuinen zagen er al fantastisch uit.
Daarna bij de bus op de rest van de groep gewacht, die zouden om 10 uur komen. Hotel Manavai, waar de rest zit, ligt er practisch naast.
Vandaag een tour over het eiland. Ringo, onze gids, liet ons eerst een replica van een dorp zien, zoals het er van zijn voorouders uit zag.
Hij vertelt dat wij het hier mochten aanraken omdat het een replica was. Alle andere Moai's en bijbehoren, mogen we niet aanraken. Alles is ook afschermt met hekjes. Het dorp heet Haŋa Te E Vai Hu.
Daarna zijn we doorgereden naar Toŋariki waar o.a. de 15 beelden op rij staan. Ze staan met hun gezichten naar de plek waar de mensen hebben gewoond. Zo bizar en wonderlijk, thuis de foto's vaak gezien en nu sta je er zelf voor🫠. Hier hebben we ongeveer 45 minuten doorbracht.
Omdat het de hele nacht en ochtend flink geregend had, was alles zo mooi groen. Inmiddels was het al droog maar nog erg bewolkt.
Daarna zijn we weer verder gereden naar de omgevallen Moai's, Rano Ranaku.
We hebben daar de Rano Ranaku trail gelopen.
Veel Moai's zijn om gevallen of omgetrokken of een natuurramp heeft het veroorzaakt???
Het is nog steeds een mysterie.
Aan het eind van de trail was er een lunch voor ons geregeld. Omdat het ondertussen prachtig weer was geworden, zijn we terug gegaan naar Toŋariki, om de beelden opnieuw te fotograveren maar dan met zon. Ze zien er dan qua kleur anders uit.
Toen weer verder naar Ana Kena, daar is het mooiste strand van Rapa Nui. Ook zouden er festiviteiten zijn en wij mochten daar een duik nemen.
Het was er idd heel erg druk en gezellig, afgeladen met auto's en busjes. Onze chauffeur slaagde er in om bij het festijn te parkeren. Op het water was de Regatta bezig. Overal eettentjes, kraampjes met local handcraft, BBQ's een heel veel gezinnen die er een mooie stranddag van maken terwijl ze genoten van de wedstrijden.
Na daar een poos doorgebracht te hebben, Julliette, Petra en Ralf hebben een duik genomen, zat de dag er op en zijn we terug gereden naar de hotels. Daar konden wij met z'n vijven inchecken. Het is een luxe hotel, grote kamers, heerlijk zwembad en waanzin mooie tuin. Allereerst maar even het zwembad in, heerlijk douchje, half uurtje liggen zonnen en mijn kamer een beetje ingericht.
Ik had met Rob en Christien afgesproken met hen te gaan eten en zij stuurde mij een appje waar ze al zaten te borrelen met Julliette, Caroline en Corné. Restaurant Kanahau.
Luc was ook onderweg die kant op, hij had daar met 2 Nederlanders afgesproken die hij op een eerdere reis had ontmoet.
Het eten was weer heerlijk en later op de avond zijn we nog langs te haven gelopen om te kijken of er nog iets van festiviteiten was. Het zou namelijk ook allemaal afgelast zijn vanwege de regen in de morgen. Geen festiviteiten, wel nog veel kraampjes en Rob heeft zowaar de stukken van een schaakspel, Moai's, gescoord.
Inmiddels begon het al flink donker te worden en zijn we richting hotel gegaan. Eerst mijn kamer nog wat verder ingericht, blog schrijven en slapen. Morgen en overmorgen kunnen we zelf besteden, donderdag en vrijdag gaan we nog 2 expedities doen. De weersvoorspelling is ook beter dan????
Maar goed vandaag werd het ook prachtig weer in tegenstelling tot het weerbericht. You
never know here!!!
Geschreven door Anna-maria.op.avontuur