Na op ons gemak ontbeten te hebben, zijn we om half negen vertrokken met de bus. Het plan was om eerst naar de watervallen van Benang Kelang te gaan. Dat was ongeveer anderhalf uur rijden. Niet erg want de omgeving en natuur van Lombok is prachtig. De eerste waterval is mooi maar niet heel spectaculair, we bereiken deze na ongeveer 20 minuten omhoog lopen. Daarna naar de 2e waterval, nog ongeveer 30 minuten stijgen, stukje dalen, weer stijgen en dalen naar prachtige watervallen. Deze was echt prachtig en natuurlijk waren we daar niet alleen. Een toeristische trekpleister. Onder veel kraampje voor water, limonade, snacks, etc.
We konden daar ook zwemmen, maar niemand van ons heeft dat gedaan. Lekker op een terrasje gezeten en genoten van de natuur en het vallende water. Na een half uur zijn Rina en ik vast terug gaan lopen. Later vergezelde Hans ons. Onze gids had voor Emma een hele mooie Indonesische krans gemaakt.
Toen de hele groep terug was, is ieder voor zich bij een kraampje gaan lunchen. Rina en ik zijn samen met Hans en Emma bij het eerste kraampje neergestreken. Ik heb Gado Gado genomen. Het was heerlijk, Mangosap erbij. Top!
Toen weer verder met de bus, 2-3 uur naar de haven. Daar wachten de boten ons op, om ons naar Gili Air te varen.
Natuurlijk zaten Rina en ik weer in de boot die panne kreeg. Stuurkabel gebroken. Maar in Indonesië zijn ze niet voor een kleintje vervaard en lossen ze dat gewoon op. In eerste instantie even handmatig gestuurd en daarna zat de kabel weer?????
En nu zitten we gedouched en wel voor ons huisje op het tropische eiland. Ben benieuwd of ik het resort kan terugvinden van 2013. Toen ik er met Meindert zat.
Morgen om 8 uur met de boot op pad, snorkelen bij Gili Trawangan en Gili Meno. Veel zin in!!!
Vanavond zijn wij, Rina en ik, langs het strand en de strand- en eettentjes gaan flaneren. Er is veel veranderd. Heel veel leuke winkeltjes met allerlei souvenirs, kleding, etc.
Ook wordt er nu vol op gefietst, deze kan je hier huren. E-snorfietsen kun je ook huren en wat ik nog wel herken, zijn de paardjes met de wagentjes. Erik raadt ons af deze te nemen omdat er meestal niet zo goed voor de paardjes gezorgd wordt. Ik herinner mij inderdaad dat ze vaak uren in de brandende zon staan.
Ook een heel leuk restaurant gevonden, Shark Bites. Wij gingen voor de Tenderloin dit keer. Bas en Jos kwamen voorbij en toen ze hoorden van de Tenderloin steak, zijn ze bij ons komen zitten.
Daarna nog een koffie gedaan bij een ander hele leuke tent.
Nu weer op de kamer reisblog schrijven.
Morgen snorkelen, met de boot naar Gili Trawagan en Gili Meno. Zin in!!!
Er is vandaag nog een andere Sawadee groep gearriveerd. Zij hebben Java, Lombok en Gili Air gedaan. 2 daarvan hebben de Rinjani voor een groot deel beklommen.
Ook zij gaan donderdag naar huis met dezelfde vluchten als wij.
Geschreven door Anna-maria.op.avontuur