Victoria Fall, Zimbabwe

Zimbabwe, Victoria Falls

Vandaag voor de laatste keer mijn tentje opbreken. Voor de laatste dagen heb ik een lekker bedje in een hotel. Wim is vandaag jarig, wordt 65 jaar dus we zingen tijdens het ontbijt voor hem. De bus is ook helemaal versierd.
Om 8 uur vertrekken we. We willen zo vroeg mogelijk bij de border zijn, want het is een zooitje om Zimbabwe in te komen.
Het is ongeveer een uurtje rijden tot aan de grens. We zijn er om 9 uur. Botswana uit levert geen problemen op.
100 Meter verder de Zimbabwaanse border. Er staat al een dikke rij, 2 loketten. Maar de ene doet je paspoort en de 2e regelt je visum. Alle locals gaan er even tussendoor.
Enfin om 10 uur zijn we er allemaal doorheen, snel terug in de bus. Dan nog die de slagboom, duurt ook weer even.
En off we go. Het is gelijk een heel stuk groener, uitgestrekte bossen en wat dieren. Na weer 1 uurtje rijden we Victoria Falls binnen, het dorpje.
Omdat we niet voor 13 uur terecht kunnen in het hotel, rijdt Bokani eerst even langs alle leuke plekjes. Vervolgens gaan we aan de koffie met taart ter ere van Wim.
Daarna naar het activiteitencentrum om de helikoptervlucht🚁 te boeken. Ik ga morgen met Wim en Ineke, 25 minuten boven de Falls. Daarna hebben Miek, Cobi en ik nog wat rond gelopen en shops bekeken. Alles is erg duur, maar daar waren we al voor gewaarschuwd. Je wordt ook regelmatig aangeklampt. Niet op in gaan, zei Erik!!! Om 13 uur moeten we terug zijn want dan rijden we met de bus naar het hotel wat even buiten het centrum ligt. Daar aangekomen waren nog niet alle kamers klaar, dus daar eerst maar een soepje genomen met een aantal van de groep. Daarna naar de kamer, geweldig weer in een bed slapen, beetje rommelen en om 14.30 uur brengt Bokani de liefhebbers naar de Falls. Die 4, inmiddels 6 gaan niet mee.
Daar aangekomen ticket gekocht en aan de wandeling beginnen. Het was in een woord, betoverend. Bijna niet te beschrijven zo mooi. Je wordt wel een beetje nat☔en ja als je regenjas nog in je koffer zit😖 Maar goed het zonnetje🌞scheen nog, dus het droogt snel. Het is een wandeling van 1.2 km heen en hetzelfde terug. Dus goed te doen. Bij het eindpunt zie je Zambia liggen. Echt zo mooi, je blijft foto's schieten. En dan die apen, zwijnen en bambi's die je onderweg tegen komt. Toen weer terug naar het hotel en Miek, Cobi en ik eten vanavond in het hotel. Daar werden we ook nog getrakteerd op het zingen door een gospelgroep. Ze zingen liedjes in hun eigen taal en eindigen bij ons tafel met In the Jungle van de Lion King. Zit gelijk al de hele avond in mijn hoofd. Nu heerlijk gedoucht, nog een beetje gerommeld, hoe krijg ik alles weer in die koffer, en blog schrijven en zo lekker
slapen. Effe de foto's erbij en dan schluss!!!

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Wohhh, wat geweldig. Op de foto's al, laat staan in het echt. En nu genieten van de luxe van het hotel. Hele mooie dagen nog. We kijken uit naar de blogs van de komende dagen.

Janny Slot 2019-06-03 07:47:10

Wat prachtig zeg, geniet nog even de laatste dag.

Joke 2019-06-03 08:52:14

Wat prachtig zeg die Victoria watervallen! mooie plaatjes! En heerlijk weer denk ik een luxe kamer met heerlijk bed, douche en een normaal toilet, dat is dan weer genieten van de luxe. Nog even genieten van alles wat er nog op je pad komt.

Iris 2019-06-03 10:00:18
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.