Vroege vogels

België, Holsbeek

Vanmorgen in alle vroegte (5.30 uur) de wekker gezet om te weten te komen of er vanochtend misschien ballonnen zouden opstijgen. Rond 6 uur krijgen we de melding dat er kan gevlogen worden. Wij vliegen ook in onze kleren en rijden onder een fel verblindende ochtendzon richting vliegveld van Hagéville. Wanneer we toekomen zien we al heel veel actie op het vliegveld. Ballonnen worden uitgeladen, ventilatoren draaien en branders spuwen vuur. Langzaam komende eerste luchtballonnen recht te staan. Het is een prachtig zicht om de honderden kleurige ballonnen te zien klaarstaan om te vertrekken. Al vlug zijn de eerste niet meer te houden en stijgen ze op. Jammer genoeg vliegen ze niet onze richting uit maar gaat het richting Metz. Na een uurtje zijn bijna alle luchtballonnen vertrokken en trekken wij met een knorrende maag richting onze B&B. We kunnen kiezen of we binnen of buiten willen eten en zo krijgen we een lekker ontbijt geserveerd op het terras. We maken nog een praatje met onze gastvrouw, Anja. Ze is Nederlandse maar woont inmiddels al 40 jaar in Frankrijk. Het is echt een bijzondere dame die al heel wat watertjes doorzwommen heeft voor ze met deze B&B begon.
Daarna is het tijd om de administratie in orde te brengen. We moeten onze Passagier Lokalisatie Formulier, kortweg PLF, nog invullen omdat we vandaag weer de Belgische grens oversteken. Vier exemplaren waarop we telkens onze 5 laatste verblijfplaatsen moeten vermelden, we zijn er even zoet mee. Zou iemand dit ooit controleren???
Daarna laden we voor de laatste keer onze koffers in en vertrekken we. De eerste uren stuurt onze GPS ons nog langs erg mooie wegjes (de optie "snelwegen" is nog steeds uitgeschakeld). Ook op onze laatste dag kiezen we voor "de route touristique", zoals wij het intussen noemen.
Op vraag van Siel houden we nog even halt voor een zotte 'fotoshoot' bij de bus. In de omgeving van Virton nemen we onze tijd voor een laatste picknick in de natuur en wat verderop komen we plots een openluchttentoonstelling tegen, zomaar aan de rand van het bos. Uiteraard houden we even halt en om de moderne kunstwerken die er staan te bewonderen.
Nog een laatste tankbeurt en we vatten écht de terugtocht aan en dit keer nemen we wel de snelweg. Onderweg krijgen we nog wat regen te verduren maar om 16 uur komen we bij zonnig weer terug thuis. Onze vakantie zit er dus op. Dit is dus ook ons laatste berichtje van dit reisverslag. We hopen dat jullie even hard hebben (mee)genoten van onze reis en bedankt voor alle respons.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Zag er weer een leuke trip uit. Merci om het met ons te delen. Geniet nu alvast van de mooie Belgische zomer.

Johan 2021-07-26 07:52:47

zag er allemaal heel leuk uit ! toffe trip, toffe foto's ! Genieten ! groetjes vanuit puppyland Marika

Marika 2021-07-27 12:34:48

Bedankt voor het mee mogen kijken.

Job en Hennie 2021-07-27 16:22:03
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.