Vandaag stond een bezoek aan de stad Metz op het programma. We mochten wat vroeger ontbijten in onze B&B zodat we zeker op tijd het Centre Pompidou konden bezoeken. We hadden vooraf online onze tickets besteld en kregen een tijdsslot tussen 10 en 12 uur. De reisroute naar Metz was echt mooi. We zijn hier in het gebied van de Moezel (Hier spreken ze van Moselle) en kregen een heuvelachtig, weids landschap voor de buswielen geschoven. Hier en daar waren er zelfs flinke haarspeldbochten te nemen!
Eens in Metz was het vrij druk en had je meer dan 2 paar ogen nodig maar als snel vonden we toch de juiste parking. Voertuigen tot 1.90 m zouden er vlot moeten kunnen inrijden... Nog net oké voor ons busje, dus. Er hing zo'n horizontale buis bij de inrit maar volgens ons hing die véél lager dan 1.90 m! Dus terug achteruit en op zoek naar een nieuwe parkeerplek. We volgden de borden naar een andere parking. Na een rit door het centrum (veel smalle en drukke straatjes) waren we er. Intussen was het al halfelf. We reden weer de inrit van de ondergrondse parking in en zagen net op tijd dat er maar voertuigen tot 1.80 m in konden! Dus, bus in achteruit en volle gas (helling naar boven) weer uit de parking. De groene jongens in Metz zullen het geweten hebben, de CO2-waarden in de lucht waren er vandaag vermoedelijk hoger dan normaal. Uiteindelijk vonden een parkeerplekje in een andere wijk van de stad, op 30 minuten stappen van het Centre Pompidou. Intussen was het al 11 uur voorbij... Gelukkig was er weinig volk in het museum zodat we er op ons gemak en zonder tijdslimiet (maar mét mondmasker) konden rondkijken.
Het museum oogt erg spectaculair langs de buitenkant. De "binnenkant" kon mij minder bekoren. Het is wel ruim (3 verdiepingen) en de kunstwerken staan ver uit elkaar zodat je er makkelijk rond kan. Op de bovenste verdieping was er een knappe, tijdelijke installatie te zien naar aanleiding van de tiende verjaardag van de vestiging in Metz. Je kon er tussen een gordijn van bewegende draden wandelen. Zie de foto's bij dit verslag.
Na ons bezoek was het tijd voor een hapje. We vonden een hamburgertent in de buurt van shoppingcenter Muse. Daarna verkenden we nog de oude binnenstad. Zo bezochten we ook de gotische kathedraal. Er zijn grote glasramen te bekijken en er staat ook een enorm orgel. Naar aanleiding van de 800 ste verjaardag van deze kathedraal hing er ook een nieuw klok te pronken. Rond 16 uur hadden we het wel gezien en kochten we nog wat broodjes bij de plaatselijke bakker (met Gault-Millau-sterren!). Elders konden we zien hoe ze hier merveillieux-gebakjes maken. Dus zijn we niet uit Metz vertrokken zonder een zakje zoetigheid... Het buitenrijden van Metz verliep gelukkig wel vlot en op de terugweg naar ons logementje vonden we een mooi plekje om te picknicken.
Later op de avond reden Ems en ikzelf nog even naar de Butte de Montsec terwijl mama genoot van de rust op het terras van de B&B.
Geschreven door Zuid-Frankrijk2020