Duizend bommen en granaten...

België, Virton

Ik ga (in 2021) op reis naar Frankrijk en neem mee...
De voorbije dagen hebben we heel wat tijd gestoken in het in orde brengen van alle nodige documenten om op reis te kunnen gaan naar Frankrijk. Zaterdagmorgen kreeg ik mijn 2de vaccinatie (Hilde is al volledig gevaccineerd) en ondergingen we beiden een PCR-test in het testcentrum voor reizigers in de Brabanthal te Leuven. 's Avonds al ontvingen we, via de app, het resultaat. Allebei negatief, oef! Ook moesten we zorgen voor een erewoordverklaring waarin staat dat we geen COVID-19 hebben. Dit document konden we vinden op de website van de Franse overheid. Nu we alle nodige paperassen en digitale certificaten op zak hebben, kunnen we dus "gaan met de banaan!"
Rond 9 uur trekken we de voordeur in Holsbeek achter ons dicht en zetten we koers richting Virton. Jammer genoeg zit het weer niet mee. Onze bus ziet vandaag in 1 dag meer water dan het voorbije jaar. Onderweg strekken we even de benen in de buurt van St.-Vith. Wat verder verlaten we de E411 en beginnen we binnendoor te rijden. "Opa Holsbeek" gaf ons gisteren nog mee dat we zeker en vast het vestingstadje Montmédy moesten bezoeken. En aangezien het toch wat droger wordt, tuffen we er naartoe. We parkeren op het centrale plein en beklimmen langs een slingerend bospad de heuvel met de vesting. Rond deze citadel is er in het verleden eigenlijk ook een dorpje (haute ville) gebouwd. Na jaren van verloedering wordt het nu langzaam weer opgebouwd. We kopen een ticket voor een bezoek aan de citadel en genieten van het droge, zelfs warme weer en van de mooie vergezichten. Wanneer we terug bij ons busje zijn, gaan de hemelsluizen weer open. In de gietende regen rijden we vervolgens naar onze tweede tussenstop van de dag, het ossuarium van Douaumont. Het is een monumentaal gebouw waarin de resten van 130 000 soldaten van de slag om Verdun bewaard worden. Wanneer we er toekomen, schijnt het zonnetje lekker en wandelen we eerst naar de begraafplaats van de Franse gesneuvelden. Daarna bezoeken we het monument zelf en beklimmen we ook de toren van waaruit je een mooi zicht hebt van de omgeving... en op ons busje! Na een uurtje hebben we het wel gezien en wanneer we weer op de parking komen, staat er een andere benzineslurper naast ons geparkeerd. We raken aan de praat met de Nederlandse mannen die met deze Amerikaanse slee 3 dagen in de buurt rondcruisen. Na wat ervaringen te hebben uitgewisseld (één van de 3 Nederlanders wil graag ruilen met onze bus) is het tijd om ons onze eerste B&B op te zoeken. Die bevindt zich op 40 minuten rijden en via allerlei mooie landelijke wegen bereiken we rond 18.30 uur La Bottée. We worden er hartelijk ontvangen en rondgeleid door Sandrine. Vanavond zijn we de enige gasten maar vanaf morgen is het hier "vollenbak" vertelt ze. Dat is te begrijpen want deze B&B is rustig gelegen, heeft een prachtige tuin (met zwembad) en is heel smaakvol ingericht. We maken nog een kort avondwandelingetje rond het dorp en passeren zo ook nog langs een Duits oorlogskerkhof en een vervallen sterrenwacht. Ook spot ik nog een andere Franse oldtimer in de velden. Wanneer we terug zijn, begint het al te schemeren en is het tijd om te gaan pitten.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Mooie foto’s geniet van jullie reis.

Sonia Frederickx 2021-07-05 22:27:28

Zeer knappe foto's en verder genieten maar!

Oma Holsbeek 2021-07-06 10:28:39

Pakje is toegekomen.

Opa 2021-07-06 10:57:40
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.