Naar Santiago 21km

Spanje, Santiago de Compostella

6uur uit de veren en na ontbijt om kwart voor 7 weg.
Nog even gedag gezegd tegen Caro en Jan en hebben afgesproken om elkaar weer op te zoeken in Santiago.
De route is best wel mooi. Ik doe het kalm aan. Ik wil genieten van deze laatste wandeldag. Gelukkig zijn er veel terrasjes langs de route.
De laatste 5 kilometer heb ik me gerealiseerd, dat de reis nu echt over is en dat ik al die lieve contacten zal moeten missen. Dat laatste stuk waren er veel meer die een beetje stuk zaten. Temidden van alle toeristen kon je ze er stuk voor stuk uitpikken.
Je begint zo'n reis zonder specifieke gedachten of verwachtingen, maar gaandeweg zijn het de mensen die je treft, die er toe doen. Klagen over alweer zo'n rotafdaling, zere voeten, pijn in de benen enzovoort, maar ook diepgaande gesprekken met ontzettend lieve mensen. Mensen die hun hart voor je openen en een kijkje in hun leven geven.
Met een lach en een traan, maar vooral met een positieve levenshouding en de wens en de wil om dingen te verbeteren.
De meesten, waaronder ik, willen veel meer in het hier en nu leven. Het verleden kun je niet meer veranderen. Je kunt er hooguit van leren. Wat de toekomst brengt weet je niet en je hebt er maar heel beperkt invloed op. Blijft over het hier en nu. Dat fijne gesprek, die mooie gedachte of die prachtige lach.
Ik zal het missen en er nog vaak aan terugdenken. Zelfs die rotafdalingen zal ik missen. Maar vooral de mensen, die ik heb mogen leren kennen. Vanavond zal ik met een aantal van hen nog een bonte avond hebben. Het zal nog wel emotioneel worden.
Dit is mijn laatste verslag van een reis, die mij veel heeft gebracht en waarvan ik iedere dag heb genoten. Heel bijzonder om mee te mogen maken.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Dank je Willie dat we door jou verhalen mee mochten reizen op jouw indrukwekkende wandeltocht. Goede thuisreis, naar daar waar je verder kunt leven met jouw dierbaren, Ans, kinderen en kleinkinderen en met al die anderen.

Marga 2022-05-23 09:06:15

You made it! En leuk om te lezen hoe mooi en waardevol de reis was met alle mooie indrukken en ontmoetingen voor jou. Hoop dat je een fantastische afscheidsavond hebt gehad met mooie terugblikken op de reis. Op naar Home-sweet-hone! Lieve groetjes!

Michelle 2022-05-23 10:15:26

Gefeliciteerd Willie met het behalen van het eindpunt. Goed gedaan en knap. Deze wandeltocht zal je leven veranderen weet ik uit ervaring na deze wandeltocht in 8 weken en na 860 km in 2014 met Roeleke. Een aanrader is de mis in de kathedraal voor de pelgrims met het gezwaai van de wierrookkelk. Fijn dat we je mochten volgen en bedankt voor je verhalen.

Frans 2022-05-23 13:19:33

" Het is volbracht". Ooit heel stichtelijke Christelijke woorden die mede als basis dienden voor "bedevaartsoorden". Op zich past dat hier ook wel, immers je wandelt een aantal 100-drden km naar een "Christelijk doel" , want dat is dit oord. Immers als je daar zou starten met een ander doel is het enkel een vertrekpunt geworden. Hebben " goddelijke krachten" bij aankomst nog een regenfrontje over doen trekken, als een soort van zegening net "goddelijk water"?? Zou grappig zijn geweest. De herinnering blijft!! Daar is zelfs een lied aan gewijd. Maar dit zijn jouw herinneringen en die zijn en blijven iuniek. Dat is dan wel het voordeel van zo'n wandeltocht met een door Christenen bedacht oord dat dan een predikaat "bedevaarts-oord" krijgt, omdat errrrrrr ..........."iets" .....onverklaarbaars zou zijn geschied. Verondersteld werd dan dan dat er hogere machten/krachten in het spel waren geweest en dat kon er natuurlijk in de Christelijke denktrend , maar één zijn. Het "Oord" is dan geboren als bedevaartbestemming. Prachtig dat dan zoveel mensen tot onzettend veel ongelovigen toe, op datzelfde pad gaan lopen naar dat "oord" en je daardoor tot heel mooie contacten komt. Top. Doel bereikt; ook dat is weer helder. Goeie reis terug

Bruurke 2022-05-23 16:58:58

Goed gedaan Willie. Fijn dat het je onverwachte dingen heeft gebracht. Hartelijke groeten.

Ferdi en Ans 2022-05-23 23:42:30

Proficiat, je hebt het toch maar even gedaan. Wees trots op jezelf. Wat een belevenis. Ik had het ook graag gelopen maar dat is niet weggelegd voor mij. Daarom geniet ik extra van de verhalen van anderen die de tocht lopen. Bedankt dat we mee mochten lopen met jou door de mooie verhalen. Het is een ervaring om nooit te vergeten en alleen iemand die hem zelf heeft gelopen zal echt weten hoe het is en voelt. Toch fijn dat wij er een klein beetje van mee kregen. Ik hoop dat je het leven in het hier en nu vast kunt houden. Liefs en tot snel. Oh ja, Ans zal vast blij zijn dat je weer thuis komt vanavond.

Carin 2022-05-24 15:30:20
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.