Vandaag zullen we weer lang onderweg zijn met de auto. Maar eerst: broodjes halen bij de markt! Of dat is het plan, maar minstens de helft van de kramen is leeg. We gaan terug naar het bakkertje waar we gisteren ook een broodje hebben gehaald, en halen een pain au chocolat en koffie. De auto halen bij de parkeergarage en daar gaan we weer! We nemen dit keer wel de tolweg, omdat dat een stuk sneller is dan de tolwegen vermijden. Of tenminste, (daar gaan we weer), dat is het plan. Na een klein stuk op de tolweg zien we al snel dat op onze route meerdere files aan het vormen zijn, waaronder bij de Mont Blanc tunnel. De file is al 1,5 uur en blijft oplopen. Tegen ons plan in besluiten we toch van de tolweg af te gaan, want we rijden liever wat langer dan dat we straks uren stil staan voor een tunnel.
Ook deze route is weer super mooi. We rijden een (andere) tunnel uit, en vlak na de tunnel zien we links van ons een prachtig, helderblauw meer. Lac du Bourget is het grootste gletsjermeer dat volledig in Frankrijk ligt. De kleur van het meer is zó licht blauw, daar moeten we even voor stoppen om een foto te maken natuurlijk! Vervolgens rijden we weer een heel stuk door de bergen, om uiteindelijk door de bossen in een skigebied te komen. We stappen weer uit om de omgeving wat beter te bekijken. En als we terug lopen naar de auto, kan een foto van Rick met zijn trots natuurlijk niet ontbreken 😉 Een stuk verder komen we weer een helderblauw meer tegen, Lac du Mont-Cenis. Dit meer ligt aan de bergpas Col du Mont-Cenis, welke ooit door Napoleon begaanbaar is gemaakt voor verkeer. Wat een topper.
Uiteindelijk komen we aan het begin van de avond in Turijn aan. Het rijden door de stad is echt verschrikkelijk. Het is zó druk met verkeer, en voor iedereen daar geldt blijkbaar dat een deukje meer of minder ook niet meer uitmaakt. De navigatie herkent ook nog eens meerdere straten niet. Met het zweet op onze rug komen we uiteindelijk bij het hotel aan. We zien al dat het hotel niet bepaald in een veilige wijk ligt (tot zo ver ons geluk met het kiezen van een verblijfplek op een goede locatie... 😉). Terwijl Rick met de auto voor de ingang van de afgesloten parkeerplaats wacht, ga ik naar de receptie om te vragen of ze Rick binnen willen laten. Maar…dan moet ik nog wel bij de receptie kunnen komen. De ramen van de plek waar ik denk dat de receptie is, zijn ondoorzichtig en het is niet duidelijk hoe ik daar binnen moet komen. Uiteindelijk klop ik maar gewoon op het glas, wat gelukkig werkt want ik word binnen gelaten. In eerste instantie kunnen ze onze reservering niet vinden (in zowel Italië als Frankrijk blijkt mijn achternaam erg ingewikkeld te zijn). Maar uiteindelijk komt het goed en kan Rick doorrijden naar de parkeerplaats. Voor alle kamers blijken er maar 4 parkeerplekken te zijn. Gelukkig hebben we de parkeerplaats van tevoren al aangevraagd. Rick zegt dat als we de auto niet beveiligd hadden kunnen parkeren, hij meteen was doorgereden naar een andere stad, haha.
We hebben best trek gekregen, en vragen bij de receptie of zij een goed restaurant weten. We krijgen een tip voor een Italiaans restaurant op 5 minuten lopen, en de receptie belt ook meteen voor ons om te reserveren. Gelukkig maar, want daar aangekomen blijkt niemand Engels te spreken. Het eten was erg lekker! Inmiddels is het al vrij laat, en we zien het niet zitten om nu nog richting het centrum te gaan. We gaan dus weer terug naar het hotel om te kijken wat we verder gaan doen met onze reis. Het idee was om naar Cinque Terre te gaan, maar in tegenstelling tot veel andere plekken zijn de hotels daar niet betaalbaarder geworden vanwege last-minutes, maar juist veel duurder. Er worden écht belachelijke prijzen gevraagd voor verblijven die niet eens gunstig liggen om Cinque Terre te bezoeken, en die er ook niet bepaald fris uit zien. We besluiten om deze stop over te slaan, en deze 5 dorpjes mee te nemen als we ooit een Italië-reis gaan maken! De volgende stop zal Saint-Raphaël worden, vlak bij het Esterel gebergte en de stranden van Fréjus.
Geschreven door RickenCarmen