Met ware doodsverachting heeft Pieter de koffers van de steile trap van het vakantiehuis in Kumamoto naar straatniveau gedragen.
Ik heb nog even wat foto’s gemaakt van de schooljeugd die langs ons huis kwam in grote getale op fietsen en lopend in de meest fantastische uniformen.
We hadden ruim de tijd om de trein te nemen om 2:00 uur dus nog uitgebreid rondgekeken bij een grote tempel in Kumamoto, in de tram nog even foto’s gemaakt van de mooie houten vloer en de koperen besturing’s installatie, op het station lekkere warme noedels gegeten met koffie toe en toen in de shinkansen naar Fukuoka.
Het was een aardig eindje met de koffer door de stad naar het hotel maar gelukkig konden we wel meteen in checken. Het is een kamer van 18 m² met een keuken en badkamer en een wasmachine en een bad en een (lekker) bed en een stoel en een televisie (waarop we Netflix en uitzendinggemist kunnen casten, een hele rare gewaarwording) het is echt een tiny-house. Er staat ook een eend in de kamer met knopjes er op waarvan we geen idee hebben waar die voor dient.....als iemand het weet!!!????(middels het is een soort Google Home maar helaas verstaat hij geen Nederlands😊)
Het is een zelf voorzienend hotel, als je schone handdoeken wilt moet je de vieze handdoeken in de mandje buiten de deur zetten en worden ze omgewisseld, zelf voor je ontbijt zorgen en vanzelfsprekend zelf voor je avondeten.
Omdat we tussen de middag al warme noedels op hadden ‘ s avonds een broodje gegeten.
Daarbij gingen we om 6:00 uur richting vliegveld om de aikido groep te verwelkomen. Het duurde vrij lang voordat ze allemaal door de immigratie waren maar het was een vrolijk weerzien. En deel ging met de metro naar de stad een ander deel nam een taxi en we hebben afgesproken voor morgenochtend. Dan hebben ze de eerste training. Pieter vind het wel spannend en ik ben heel benieuwd hoe het er uitziet in een dojo ( aikido zaal) waar ze elke dag trainen.
Het is wel gek dat met hun komst ons naar huis gaan dichterbij komt.
Geschreven door Pieter.en.Annemarieke.op.reis