20 km extra.....
Het ontbijt stond vanmorgen al klaar op een trolley en als extra service de krant! Afscheid van de aardige gastvrouw en de fietsen weer naar buiten gereden. Oeps, miezerregen dus ook maar de regenpakken aan. Een klein ommetje naar de Ruïne en de slotkapel. Leuk voor Yvonne, ik kende 't al. Daar konden de regen pakken al weer uit.
En dan op zoek naar 't bordje "kustroute". Al snel gevonden en wat hebben we er weer een zin in, maar echt wakker ben ik nog niet. Ongeveer 30 jaar geleden heb ik deze route ook gefietst. Toen heette die LF 1. De prachtige route door de duinen is mij bijgebleven, net als de Schoorelse bossen. Raar..... er komt geen bos.... nou ja, zeker niet goed onthouden...... Dan doemen in de verte rookpluimen en hoge pijpen op. Tsss, dat kan toch niet, of zouden ze nog iets nieuws gebouwd hebben bij Hargen of zo?
Maar ff van de fiets af voor koffie dan. En 's goed op de kaart kijken. Pffff, we fietsen dus gewoon weer terug, de rookpluimen zijn van IJmuiden!!!
Nou ja, fiets maar weer omdraaien dan en terug. Met een lekker windje in de rug, trappen we met een gangetje van 21-23 km per uur, weer richting 't noorden. Na Bergen een korte stop voor de banaan en notenreep. En dan weer door. We passeren Petten en de Hondsbosse Zeewering. Bij Camperduin verlaten we de kust en koersen naar Julianadorp. Daar woont de vader van Yvonne. We zouden daar lunchen met groentensoep, dat werd dus ietsie later........ maar smaakte voortreffelijk.
Dan moeten we nog weer verder naar Anna Paulowna, het eindpunt van vandaag. De vader fiets ons via een korte route een stukje weg. Tot aan een pontje. Daar nemen we afscheid van hem, varen naar de overkant en fietsen de laatste km naar 't station.
Op 't stion ff een tikkie paniek. De trein rijdt maar tot Zaandam.......werk aan 't spoor..... Daarna rijden er bussen...... En dat gaat niet met de fiets.....
Gelukkig weet de conducteur ons gerust te stellen. Vanaf 18.00 kunnen we weer verder vanaf Zaandam met de trein naar Schiphol!!
Op Schiphol scheidden onze wegen zich. Na een dikke knuf gaat Yvonne naar Kudelstaart en ik verdwijn de tunnel in naar Amstelveen.
Twee geweldige fietsdagen, veel zon, 3 drupjes regen, lekker gekletst en gelachen en 155 km weggetrapt!!
Wordt vervolgd😊
Geschreven door Pelgrimvooraltijd