Woensdag 6-10-20 Masai Mara

Kenia, Masai Mara Game Reserve

Vandaag geen hele dag gamedrive. We beginnen de dag met een ochtend gamedrive die om 06:30 uur vertrek. Wederom hadden we buren die een ballonvaart gingen doen, dus een slechte nachtrust. Deze slechte nachtrusten beginnen ons wat op te breken. Aan het eind van de reis kunnen we gelukkig nog 4 dagen in Mombasa bijkomen.

Paul rijdt in het begin weer op een bekende weg, maar op een gegeven moment volgt hij een ander busje die een andere weg volgt. Waar zou het busje naar toe gaan. Als we iets verder van de weg kijken zien we een groep van 11 leeuwen, waaronder 2 volwassen mannen. We rijden van de weg het veld in, wat voor Keniaanse begrippen een hoge geldboete op kan leveren, € 100,--. Omdat we met nog maar twee busjes zijn kunnen we goed kijken hoe die kleintjes lekker aan het spelen zijn. Wat dat betreft weet Paul altijd wel weer een goed plekje te vinden. De 2 leeuwen blijven wat op afstand. Helaas staat binnen de kortste keren weer vol met busjes. We hebben echt geluk gehad dat op het moment dat wij er waren er nog maar 1 busje stond. Na een tijdje hebben we wel genoeg van de drukte. Paul is volgens ons op zoek naar luipaarden. We rijden dan ook niet de hoofdweg die hij gebruikelijk rijdt, maar de wat kleinere wegen. Helaas geen luipaard. Wel de al eerder genoemde dieren. Op het moment dat het weer tijd is om terug te gaan naar de lodge, treffen we een eenzame leeuwin aan. Duidelijk op zoek naar eten. Ze volgt een aantal hartebeesten. Deze hebben haar echter ook in de gaten en houden iedere beweging van haar in de gaten. Ondanks dat sluipt ze steeds dichterbij. De vele busjes maken het haar ook niet gemakkelijk om een goede tactiek te bedenken. Het duurt ons te lang en ook de hoeveelheid busjes die hetzelfde spektakel, een “kill” hadden willen zien, vonden wij vervelend worden. Geen kill dus.

De rest van de dag hebben we bij het zwembad doorgebracht. Het is heerlijk weer. Ben heeft een halfuurtje in de zon gezeten en is al behoorlijk gekleurd. Op het terrein is ook een Masai-dorp. Als we hier naar toelopen zien we onderweg een vrouw een armband rijgen. Leuke armband en leuk voor een foto. Wanneer Ingrid de armband wil kopen heeft ze geen wisselgeld en moeten met haar naar het dorp lopen. Voor we het weten zien we meerdere kraampjes met ook meerdere vrouwen die allemaal iets willen verkopen. Ben ziet ook nog een leuke armband. Voor beiden armbanden willen we een bepaald bedrag betalen. Er wordt behoorlijk onderhandeld. Niet zozeer met ons maar tussen de vrouwen onderling. De een wil meer en de ander vind het wel voldoende wat we bieden. We komen dus thuis met de armbanden die wij willen voor onze prijs. Tijdens de lunch is het in de eetzaal iets rustiger. Waarschijnlijk zijn veel mensen de hele dag op pad. Ondanks dat het niet druk is, duurt het aanzienlijk voor Ben zijn toast met honing heeft. Dit was een noodzakelijke maaltijd om de darmen wat rust te gunnen.

Om 16:00 uur is onze laatste gamedrive in de Masai Mara. We zijn nog steeds op zoek naar een luipaard. Wederom zonder resultaat. De leeuwin die vanmorgen op zoek was naar voedsel heeft voedsel gevonden. We treffen haar onder een boom aan waar ze van een hartebeest ligt te genieten. De jakhalzen zitten op afstand te wachten totdat de leeuwin klaar met eten, zodat zij de restjes kunnen eten. Het hartebeest heeft geen billen meer over. Je kunt goed zien dat de leeuwin het hartebeest van achteren heeft aangevallen. Ook dit keer zijn we de eerste die haar zien. Zodra er teveel busjes op af komen is het voor ons een reden om weer te vertrekken. Iets verder zien we een groep giraffen. Verder veel olifanten. En als toetje van de avond weer de groep van 11 leeuwen die we vanmorgen zagen. ‘s-Avonds wordt er een traditionele dans door de Masai gegeven. Ondanks dat we weinig hebben gedaan gaan we vroeg naar bed. We zijn moe en er is nog steeds geen warm water.


Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.