Dag 83 Trabadelo-Laguna de Castilla (16,5km)

Spanje, Vega de Valcarce

Om 06:45 ging de wekker. Rustig aangekleed en aan het einde van het dorp konden we koffie en brood krijgen. Met een gevulde maag liepen we de grote klim tegemoet. De stijging ging eerst rustig omhoog en was goed te doen. Onderweg begon het te regenen en we besloten de regenkleding aan te trekken. Eigenlijk had het niet gehoeven, want het was na een klein stevig buitje weer redelijk droog.

Bij het volgende dorpje namen we nog een bakkie koffie en vanaf daar was het klimmen geblazen. Onderweg de regenkleding uitgetrokken en in de rugzak gedaan.

De klim was gelukkig verdeeld over een paar kleine dorpjes. Bijna ieder dorp had wel een barretje dat open was. Wij klimmen vandaag tot de helft. De slaapplaatsen zijn nu schaars en we hadden een plek in de herberg gevonden die op 2,5 km van de top van de berg lag. We waren daar achteraf wel blij mee. Kost toch veel energie die steile stukken en sommige ook nog glibberig van de regenbuien. Maar de herberg is mooi en schoon. We liggen in een kamer met 4 stapelbedden en een eenpersoons bed. Laat ik die nu net hebben. Niemand boven mij dus.

Na een lekkere warme douche en de was , gingen we wat eten en drinken in de naastgelegen bar. Een Duitse pelgrim die we een week geleden voor het laatst hadden ontmoet zat er ook. Begon het ineens hard te regenen. We vroegen de baas van de herberg of we de droger mochten gebruiken. Dat kon en ook de was van de Duitse en een handdoek van een ander Duits meisje mocht er in. We moesten wel iets meer betalen, maar dat deelden we door drieën.
Van de baas kregen we ook nog een borreltje.
Na een rustpauze in ons “kwartier “werden we opgeschikt door een stevige onweersbui met hagelstenen. De lucht was erg zwart dus een mooie foto kunnen maken.

Rond 18:00 gingen we eten. Aan onze tafel zaten alleen Duitse pelgrims. Ze vonden allemaal dat de Nederlandse pelgrims die ze onderweg ontmoet hadden zo goed Duits konden spreken. Wij dus ook. Een van de vrouwen(Dani)had als hobby geocachen. Wij ook !!! Dat werd een leuk gesprek. Na het eten nog een video gemaakt van de koeien die door het dorp liepen. Een Engelsman had ook gefilmd maar later bleek dat alleen zijn voeten erop stonden. Hij vroeg aan mij of ik de video kon doorsturen. Natuurlijk en ook nog aan een Duitse vrouw.

Nu is het tijd om te gaan slapen. Morgen afdalen naar Fillobal.

Geschreven door

Al 6 reacties bij dit reisverslag

Wat fijn dat het zo goed met jullie gaat.Het is iedere dag Genieten van jullie mooie foto's en de prachtige verhalen Als jullie morgen af gaan dalen ,kun je dan niet beter de slee gebruiken Grapje Voor jullie is het tijd om te gaan slapen,maar voor mij ook ,het is hier nu half 11 Welterusten ,lekker slapen en gezond weer op. Leen

Leen Bukkems 2022-06-04 22:34:21

Zo dan heftig dagje. Bliksem en donder. Ja wij spreken wel een mondje Duits. Heerlijk verhaal weer. Thnx.

Wim 2022-06-04 22:54:40

Prachtig weer. Leuk ook die paarden. Weet je nog waar dat was? Iets voor mij om eens te gaan trekken.

Carla 2022-06-05 09:11:03

Het einddoel komt steeds dichterbij. Dat je daar wat bergen voor over moet is wat jullie er voor over hebben. Goed bezig en ook goede dag vandaag. Kijk uit voor gladde stukken bij het afdalen 🥾🥾⛰😘

Monique 2022-06-05 10:28:16

Zo broodbakken, appel notencake gemaakt Gefietst en achter de laptop. Jullie zijn nu nog bezig met en stevige klim en maar beuken. Het lijkt wel de tocht met de ark van Noach eenden ganzen paarden 🐮🐄 koeien en een hoop mensen en dat allemaal op dezelfde dag. Toch fijn als je de natte kleding kan wassen en drogen. Wederom weer mooie plaatjes van streken wat ik niet zal komen en ook nog ben geweest. En elke keer tref je weer anderen en dat heeft weer stof tot kleppen en natuurlijk een witte kraag en/of een uitgeperste druiventros. BERGJE oplopen dan sta je bijna op je kop. De berg naar beneden gaan en dan gelukkig weer helemaal rechtopstaan. Pinksteren is het feest van spreken in vele talen Kijk zoals jullie twee op deze tocht ook allerlei talen spreken en tenslotte zo het eind halen.

Jenny en Henk 2022-06-05 12:45:06

Hoi Gerard en Jackeline. Top van jullie hoor. De laatste lootjes nog. Wat een doorzettingsvermogen. Ik denk, dat het meemaken van de gastvrijheid onderweg, het niet alleen een sportprestatie is (geworden), maar ook iets gelovigs, of is het niet zo. Ben benieuwd naar jullie persoonlijke drijfveren.

anneke Boonstra 2022-06-05 20:50:33
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.