Dag 30 Accolay-Vézelay (30 km)

Frankrijk, Vézelay

Om half 9 vertrokken we vanmorgen bij Petra na haar bedankt te hebben voor de goede zorgen. We hebben een lange dag voor de boeg.
De keuze was 2x 15 km lopen of in 1x naar Vézelay. Toch maar voor t laatste gekozen.
We liepen 8,5 km en vonden een bakker/supermarktje in Arcy-sur-Cure. Daar kochten we in voor de lunch. Verder lopen maar weer.

Het was veel klimmen vandaag. Heuvel op en heuvel af. Keiveel keien kei leuk. Onderweg bij een dorpsbewoner nog een flesje laten vullen met water. Het was warm.
In Asquins op een veldje onze lunch genoten en we zagen op afstand op de heuvel al de Basiliek Sainte -Marie-Madeleine de Vezelay.

Nog 5 km te gaan. Veel bochten en langzaam stijgend ging de weg verder. Toen kwam het sluitstuk. Pffff 1,5 km alleen maar steil omhoog. Rond een half uur over gedaan voor we boven waren. Zelfs Gerard had het zweet op zijn voorhoofd staan. En dat na bijna 30 km in de benen !!!
Wat een goed gevoel gaf het toen we boven waren. Na bijna 700 km zijn we in Vézelay aangekomen. Weer een mijlpaal bereikt Nu verder met de Via Limovicensis. (950km)

In de Basiliek een kaarsje gebrand en rond gekeken.Je kon een smal trapje af naar de crypte en een briefje met wensen achterlaten. Heel speciaal. Er was helaas geen ontvangst vandaag. Tot witte donderdag geen kerkdienst in Vézelay. Jammer, onze stempel konden we ophalen in een boekwinkel om de hoek.
Toen naar ons appartement gelopen Lekker wat luxe vandaag. Mag ook wel een keer.
Wat boodschappen gedaan voor het avondeten en Gerard wilde even een biertje drinken op een terras NOT Alles was dicht op dinsdag. Wat een pech. Dan maar in het appartement een flesje wijn opengetrokken. Gerard was weer de kok en maakte een heerlijke salade klaar.

Morgen gaan we naar Le Chemin, daar is een pelgrimsherberg die door Nederlanders wordt gerund. We hadden van meerdere pelgrims gehoord dat we daar moeten overnachten. We zijn benieuwd.

Geschreven door

Al 11 reacties bij dit reisverslag

Zo hé, kilometers gevreten vandaag!

Ingrid 2022-04-12 21:10:41

Wat een afstand💪🏻💪🏻En wat een prachtige foto’s, we genieten er hier van. Respect😘

Eric en Annemieke 2022-04-12 21:14:32

Super dat jullie gekozen hebben voor de lange tocht. Ook weer een mooie omgeving. Toppers. Succes morgen en veel plezier 🍀🌈😘

Monique 2022-04-12 21:21:57

Bekend gezicht Petra? jullie hebben de vaart erin KLASSE

Trees 2022-04-12 21:33:17

Wow wat hebben jullie ver gelopen vandaag 🙌🏻 Nu met de benen omhoog! Super leuk om elke dag jullie verslag te lezen 🙂 groetjes Ilse

Ilse Akkers - knijnenburg 2022-04-12 21:36:28

Wat een tocht vandaag Klimmen Stenen Losse troep op de weg Klimmen en dan zo,n afstand. Goed stukje werk.Lekkere salade gegeten en daarna op je gemak een wijntje. Ik begrijp jullie hebben het eerste gedeelte van de pelgrims tocht volbracht. Trouwens weer hele mooie foto's. Een genoegen om er naar te kijken. Succes op het volgende voetpad. Gr.

Jenny en Henk 2022-04-12 21:48:26

Zo kei goed 30 km. Respect. Dat laatste stukje naar de basiliek dat is echt heel heftig. Je loopt bijna met je neus op je schoenen. Morgen naar Le Chemin zeker aan te bevelen. Zo mooi hoe dat daar opgezet is. Fijne ontvangst, prima slaap gelegenheden. Heerlijk om daar te verblijven. Geniet er van.

Wim 2022-04-12 22:07:52

Sommige weggetjes lijken wel uit de middeleeuwen zo met die keien. Dat is niks meer aan gedaan daarna. Mooi hoor. Die kathedraal is ook mooi. Wat een vrij leven....heerlijk! Lekker genieten.

Ariella 2022-04-12 22:23:22

Mooie foto,s !

Margreet. 2022-04-12 22:33:44

Was een lange afstand te lopen vandaag ,Petje af. Het waren weer prachtige foto's Nog veel wandel plezier ik doe het jullie niet na. Groetjes

Jeanne 2022-04-13 00:18:51

Knap werk, kilometervreters !!!

Gonneke 2022-04-13 17:00:07
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.