Dag 62 Azofra- Santo Domingo de la Calzada (15 km)

Spanje, Santo Domingo de la Calzada

Al vroeg uit de veren. (06:30) Geen ontbijt hier in de albergue. Gerard kookt water in de gezamenlijke keuken voor een koffie onderweg. Dan naar de plaatselijke bar, daar kun je ontbijten. Lekker met vers geperste sinaasappelsap. De route is vrij vlak met alleen op het einde een berg. Er is maar 1dorpje waar we doorheen komen.

Na 2 km gelopen te hebben ontdekt Gerard dat hij zijn pet kwijt is. Natuurlijk lopen we niet terug. Dan maar een nieuwe kopen in het volgende dorp. Na 1 km horen we achter ons een geluid. Een man met kind in een kinderwagen heeft tot onze verrassing Gerard zijn pet in de hand. Had hij gevonden in het dorp bij de bar. Fijn dat Gerard hem weer terug heeft.

Na 7 km een kleine pauze op een heuveltje. Er staat een man met een klein kraampje fruit en drinken te verkopen. We kopen ieder een banaan en drinken er een bakkie koffie bij. Dan lopen we weer verder. Al heel snel komen we langs de plaatselijke golfbaan van Cirueña. Voor de pelgrims is er een aparte bar om de hoek. We besluiten door te lopen.

Onze eindbestemming is na 7 km in zicht. We slapen in Santo Domingo de la Calzada. De stad is bekend door de kathedraal waarin een kip en een haan worden gehouden. Dit houdt verband met de volgende legende:

In de veertiende eeuw was een Duits echtpaar met hun 18-jarige zoon op pelgrimstocht naar Compostela. Tijdens de overnachting in Santo Domingo probeerde een meisje de zoon te verleiden, maar de jongen ging daar niet op in. Het meisje beschuldigde toen de jongen van diefstal. Hij werd veroordeeld en opgehangen. De bedroefde ouders vervolgden hun weg. Op de terugreis constateerden ze dat hun zoon levend aan de galg hing. Ze gingen naar de rechter, die op dat moment net aan tafel zat. "Die jongen is net zo levend als deze gebraden kip!" zei de rechter. Het vervolg laat zich raden: de kip kwam tot leven en de rechter gaf de jongen aan zijn ouders terug.

We slapen in een klooster (hotel) gerund door nonnen in vol ornaat. We hadden ook avondeten erbij, maar dat kon pas om 21:30. Veel te laat voor ons. We eten wel in het centrum. Er is ook feest in het centrum vanavond. Misschien pikken we er dan een graantje van mee……

Helaas… het regende toen we gingen eten. Het eten was voortreffelijk. Het lijkt wel of de pelgrimsmenu’s steeds beter worden !! We hadden geen zin meer in een feestje in de regen. Op de weg terug naar het hotel nog wat gehaald voor het ontbijt en dan lekker slapen.

Morgen een wat langere route naar Belorado.

Geschreven door

Al 7 reacties bij dit reisverslag

Leuke plaats om te overnachten. De kathedraal is mooi en idd bijzonder dat kippenhok hoog in de kerk. Niet zo’n lange etappe vandaag. Ook fijn. Dat terugbrengen of vinden van je spullen is heel speciaal. Zelf meegemaakt. Is iets van de Camino.

Wim 2022-05-14 21:53:44

Geweldig ik geniet iedere keer.

Trees 2022-05-14 22:12:51

Geweldig om te lezen, maar mooier als je het kan!!! Om zelf te doen Succes Groetjes Dinie.

Dinie Vlemmix 2022-05-14 22:26:19

Fantastisch hoe iedereen reageert op de pelgrim gangers. Bon camino 🌈🤗🥾🥾

Monique 2022-05-14 22:40:31

Het is iedere keer weer mooi om jullie reisverslag te lezen met de vele prachtige foto’s. Veel succes.

Toon en Martha 2022-05-14 22:58:46

Goedemorgen ☀️ zonovergoten land. ( In het land waar varkens en koeien welig tieren leeft de mens hier temidden en tevreden tussen al deze dieren). Wonderbaarlijk dat er nog steeds actieve nonnen zijn. Petje af voor hun opoffering en roeping. Als wij het zo lezen smaakt het eten jullie buitengewoon en is het maar goed dat jullie zoveel lopen.

Jenny en Henk 2022-05-15 09:59:16

Ja, terugvinden van spullen! Meegemaakt. Zo ooit miin verloren leesbril met hoesje teruggevonden aan de balie van de gemeentelijke Auberge in Burgos. Lekkere afatanden nu.

Victor 2022-05-15 10:20:06
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.