Jungle trek Uncle Tan

Maleisië, Sepilok

Rond een uur of 2 werden we opgehaald door het busje van uncle tan dus tot die tijd zaten we eigenlijk een beetje te wachten. Op een gegeven moment sijpelden er mensen binnen die terugkwamen van de trip en enkele nieuwe. Ze hadden ons verteld dat de groep zou bestaan uit 30 man! Daar waren we niet echt blij mee maar ja, het is hier hooitijd.
Wat bleek, we waren maar met zijn 8-en. Een stel uit Schotland die net 2 jaar in Australië hadden gewoond en op de terugweg waren, een meisje uit Wales welke stage liep in Borneo, een jongen uit Engeland die in Nieuw Zeeland woont, wij tweeën en een frans stel.Die noem ik expres als laatste want die zijn werkelijk 3 dagen de lul geweest. Het was 6 tegen 2. Walgelijk klef stel en praatten met niemand.
Onze buschauffeur was een beetje moe en viel halverwege de rit bijna in slaap. FF uitstappen, beetje water over je gezicht en doorgaan. Ik had er weinig vertrouwen in maar " gelukkig" kreeg de auto met proviand halverwege een lekke band en moest onze chauffeur helpen waardoor hij lekker wakker werd!
Uiteraard hielpen Roger (uit N-Z) en Erik ook een handje. We hadden een goeie tropische bui onderweg maar aangekomen bij Uncle Tan was het gelukkig droog want we moesten nog een uur met de boot.
Het kamp ziet er redelijk netjes uit voor een back to basic kamp. Een etens- cq- barplek, hutjes met een matras en klamboe en wc' s die je omspoelt met rivierwater en met datzelfde water kun je je douchen (dwz giet een pannetje water over je hoofd). Genoeg dus.
' s Avonds hadden we een boottocht van zo' n 1.5 uur en spotten we voornl. kingfishers (vogels) en makaken. Uiteraard nog ff nazitten en al snel pakten de gidsen de gitaar. (niet dat je daar erg vrolijk van wordt). Een uur of 1 naar " bed" en de volgende dag om 6 uur gewekt voor een ochtend boottrip.
Toen spotte we makaken, kingfishers! jaja echt wildlife hier.
Onze gids was nog in opleiding en was erg goed in de zeik te nemen wat uiteraard vaak gedaan werd! Daarna ontbijt en om 10 vertrokken we voor een jungletrek. Nou, die was zeker wel zo' n km lang. Wij noemden het al een rotonde. De gids deed erg zijn best om ons iets te vertellen over de bomen, planten en insecten maar als je engels niet zo goed is en er lopen aussies en een zwaar met dialectpratende engelsman, 2 cynische nederlanders en 2 fransen mee dan wordt het echt wel vervelend voor de gids en lachen voor ons.
Na deze " dodelijk vermoeiende" trek kregen we lunch en hadden we vervolgens 5 uur niets te doen. Je mocht wel gaan vissen op de rivier maar er is geen mens die 2 uur in de bloedhete zon gaat zitten vissen.
Ook die 5 uur gaan om en toen was het tijd voor een boottocht van 2 uur. Toen zagen we gelukkig voor de gids ook neusapen (ook wel dutch monkeys) genoemd. Uiteraard ook makaken, hornbils, kingfishers en roofvogels. Toen van boordvoor een nachttrekking. Altijd leuk ' s nachts in de jungle. Ik stapte de boot uit en gleed inmiddelijk uit in de modder. Alles onder. Echt iets voor mij, ik ben dol op het donker, dan zie je zo lekker veel!
Onze groep was erg geïnteresseerd in spinnen en insecten dus onder elk boomstronkje werd gezocht. Brrr niet mijn ding. Op een andere trek was een tarantulla gesignaleerd dus die gingen we ook nog maar eventjes doen. Eerst dacht ik bekijk t maar ik blijf in de boot, maar in je eentje in zo' n bootje op de rivier in het donker vond ik ook geen optie.
Helaas was er geen tarantulla te zien dus wij de boot weer in. Op de terugweg spotte onze gids nog een krokodil.
' s Avonds weer even nagezeten en de volgende morgen kregen we als bonus nog een ochtend boottrip.
Om 6 uur dus weer gewekt en daarna de boot in. Onze gids wilde zo graag oerang oetangs voor onze spotte en ander wildlife. Hij deed echt z' n best en gelukkig voor hem was hij de eerste die een slingeraap spotte. Uiteraard vogels, makaken en neusapen maar helaas geen oerang oetang.
Tijdens onze 3daagse trip raakte hij echter wel 2 x een tak of boomstronk. De 2e x werden we bijna gelanceerd, dus lol hadden we zeker.
Hierna terug voor het ontbijt waarna de toeristen een voetbalpartijtje tegen de gidsen deden. Nou ja, alleen erik en roger. Erik stapte nog ff lekker op een bij maar ging uiteraard wel door. Altijd fijn, voetballen bij een graad of 30, maar ze hebben wel gewonnen! 10-9
Na een " douche" en het inpakken van de spullen met de boot terug en vervolgens met de auto naar het park van uncleTan.
Al met al geen avonturentrekking maar wel beregezellig!!
Een lunch bij uncle Tan en vervolgens samen met Roger de taxi naar Sandakan. Roger ging als 1e uit de taxi en vergat zijn telefoon. Die gaf de chauffeur keurig aan ons zodat wij hem konden terug bezorgen. Hij was als een kind zo blij!
Rond 6 uur naar het vliegveld voor onze vlucht naar Kota Kinnabalu. We zaten met 5 man aan boord, ongelooflijk.
In KK een goed hotel gepakt voor een welverdiende douche en een heerlijk ontbijt de volgende dag.


Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Vind ik leuk!!!

Dani 2014-08-11 00:42:06

Lekkerrrrr we hebben Erik nog niet zo vaak zo zien genieten.....en volgens ons heb jij het ook erg naar je zin gehad Karin!? Genoten van jullie verslagen, tot gauw Xxx

jenny en wim 2014-08-12 19:53:23

dat is nog eens een leuke ervaring, een prachtig hotel mooie kamers. nee zo primitief maakt het juist zo leuk,Eric met een slaperig koppie op de boot maar jullie hebben toch wel beesten gezien. xxxxx

gre en wim 2014-08-13 15:04:31
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.