Rond 23.30u pakken we de uber naar het vliegveld. Als we daar naar onze vertrekhal willen lopen, zien we enorm veel beveiliging staan. Waar wij heen moeten, is het helemaal afgezet en er staat een lange rij van militairen.. hmm π€ We worden een andere kant opgestuurd, dus lopen daar maar heen. Daar mogen we ook niet naar binnen. Gelukkig is er een Egyptische jongeman die hetzelfde probleem heeft als wij. Hij krijgt te horen dat we een verdieping omhoog moeten, maarja hoe dan? De enige weg is een autoweg π De politie zegt uiteindelijk dat we die kunnen nemen, dus daar gaan we dan!
Bij de incheckbalies staat er al best een flinke rij en iedereen wordt al meteen gecheckt: ‘pcr-test en plf-formulier??’ Aan de balie vragen we of onze bagage meteen doorgaat naar Zakynthos omdat we een overstap hebben in Athene. ‘Nee, dat kan niet.’ ‘Huh? Het is zelfs met dezelfde maatschappij.’ ‘Ja, maar omdat jullie doorvliegen naar een eiland kan het niet.’ Jaja...we vragen ons af of het echt niet kan of dat deze medewerker het niet kan haha maar goed, hopelijk is er genoeg tijd in Athene om het te regelen.
Daarna hoeven we nog maar eventjes te wachten voor we aan boord kunnen. Ze zijn er op tijd bij! Uiteindelijk vliegen we exact op tijd om 03.10u naar Athene.
En na 1 uur en 40 minuten komen we daar alweer aan. Nou, dat moet lukken om langs de douane te gaan, onze bagage nog op te halen, weer af te geven en op tijd te zijn voor onze volgende vlucht! We hebben 1,5 uur.
Tja...nog vóór de douane zien we al een soort teststraat. Er zou steekproefsgewijs worden getest in Griekenland, maar ik geloof dat 90% van ons vliegtuig getest wordt! En wij dus ook..of in ieder geval 1 van ons. Jeroen offert z’n neus op en pakt deze voor ‘the team’ π Gelukkig gaat dat hartstikke snel en kunnen we meteen door. Helaas schiet de rij voor de douane dan weer echt niet op π₯΄ Iemand wil op een gegeven moment passeren, omdat hij z’n aansluitende vlucht moet halen.. ja maat, wij ook. Grappig, want hij zit uiteindelijk ook bij ons in het vliegtuig haha.
Na de douane huphup naar de baggegeband en onze tassen liggen er al op, yes! Nu nog naar een andere terminal...daar zien we weer een lange rij bij de incheckbalie π We zeggen tegen een mevrouw dat onze vlucht over een half uur gaat en ze laat ons gelukkig ergens vooraan aansluiten. Nog even door de controle en snel naar de gate. Fjoew, we hebben het gered! Maar dat stressen is toch niet fijn.. en al helemaal niet na een slapeloze nacht π
Om 08.10u landen we op Zakynthos. Vanuit de lucht ziet het er al heel mooi uit π Op het vliegveld zijn we toch wel even een beetje verward.. Waar zijn die mensen die onze tassen willen dragen en daarna om geld vragen? Waarom heeft de taxi hier een vaste prijs? Waar zijn de mensen die ons tourtjes willen aansmeren? π€―π€― Even afkicken π
De taxi brengt ons naar onze studio in Vasilikos. De accommodatie die we eigenlijk hadden gekozen, is nog aan het renoveren dus we verblijven de eerste 3 nachten op hun kosten 50 meter verderop. Helemaal goed! En ook een hele leuke plek. Ik word al helemaal blij van het balkonnetje in de zon en het uitzicht op zee π₯° maar nu duiken we eerst ons bed in π΄
‘s Middags lopen we naar het strandje en lunchen we bij Nikos beach club, een heel leuk en knus tentje. Moeder Jianna staat in de keuken en kinders in de bediening. Jianna komt aan tafel vertellen wat ze allemaal kan maken, wat een waslijst! Uhmm kun je ook een mix doen? Tuurlijk kan ze dat βΊοΈ En een mangosalade erbij graag π Het is allemaal super lekker, echt genieten hier zo aan de zee π Als we weglopen, zien we een hoop grote gele vruchten. Wat zijn het? Grapefruits! En neem er maar eentje mee π€
Later gaan we wat boodschappen doen en genieten we bij onze studio van de ondergaande zon, heerlijk. We maken een soepje en eten die op ons balkonnetje op. Wel met lange broek en trui, want het koelt toch wel af zo ‘s avonds.
Geschreven door Jeroen-en-maartje-op-avontuur