Islamitische cultuur opsnuiven 🕌

Egypte, Caïro

Nu we toch nog 2 dagen in Caïro hebben, willen we ook nog wel wat nieuws van de stad zien. We hadden de Islamitische wijk eerder overgeslagen, omdat we niet zo’n zin hadden in de drukte en hectiek.. maar we besluiten nu toch nog wat rond te lopen daar en in ieder geval 2 moskeeën te bezoeken. Jeroen heeft op Google maps gekeken en een ‘route’ uitgestippeld. We laten ons afzetten bij de oude stadspoort en hoeven dan maar een weg rechtdoor en een keer linksaf om langs de moskeeën te komen. Prima!! Dan hoeven we in de drukte in ieder geval niet meer na te denken over waar we heen moeten.
Als we door de stadspoort (Bab al-Futuh) lopen, kijken we elkaar blij aan.. wat is het rustig!! De straat is afgezet, waardoor er geen auto’s rijden (op wat bestemmingsverkeer na) en ook qua mensen valt het alles mee. Heerlijk!
We komen al snel bij de eerste moskee, die van al-Hakim. Hij blijkt gerenoveerd te worden, maar we mogen toch binnenkijken. De man doet de poort even op slot en neemt ons mee naar boven. Daar kijken we uit over de prachtige binnenplaats 😍 De vloer is zo wit, heel mooi maar niet te doen zonder zonnebril haha!
We lopen verder door de straat en komen een aantal super mooie gebouwen tegen. Ik hou echt van de Arabische architectuur 🥰
We besluiten een zijstraatje dat er leuk uitziet in te lopen en komen ook hier weer langs een prachtig pand. Er zitten drie mannen bij de deur die ons vragen of we naar binnen willen. Uhmm wat is het dan? We verstaan het niet precies, maar in ieder geval een of ander huis haha. Oké, willen we wel zien! Wat een goede keus, want het ziet er fantastisch mooi uit van binnen. Het blijkt Bayt al-Suhaymi te heten en het is het huis geweest van verschillende rijke families. We zien 2 mooie binnenplaatsen en allerlei mooi versierde kamers. Super leuk dat we hier bij toeval zo uit komen!
Lekker weer een stukje verder slenteren op weg naar de volgende moskee. We moeten daarvoor een drukke weg oversteken, maar helaas staat er in het midden een hek. Shit, omlopen dus.. We lopen een stuk naar links en daar zien we dat de Egyptenaren er iets op hebben bedacht. Er is een smalle opening in het hek gemaakt haha top, maken wij ook even gebruik van!
Zo komen we aan bij de Al-Azhar moskee / universiteit, een van de bekendste in de Islamitische wereld. De universiteit biedt gratis lessen en onderdak aan en is de oudste in de wereld. Voor we naar binnen mogen, moeten we even wachten. Het gebed is namelijk net begonnen. Gelukkig kunnen we bij de bewakers onder de parasol zitten 😎 ‘Willen jullie een tour door de moskee?’ ‘Nee hoor, we willen gewoon even rondkijken.’
Als we eenmaal binnen zijn, komt er toch een man op ons af die ons soort van een rondleiding geeft. Maar z’n Engels is niet goed, dus van het merendeel begrijpen we niks 🤣 Af en toe maar gewoon een ‘mmm’ erin gooien alsof we het verstaan haha. Hij neemt ons ook nog mee een mooie ruimte in en geeft ons een tijdschrift van de moskee / universiteit. Daarna bedanken we ‘m en maken zelf nog wat foto’s op de super gave binnenplaats. Wauw, ook hier weer die witte vloer. Het is af en toe net een spiegel!
Na dit bezoek vinden we het wel goed voor vandaag en ook de hitte is wel weer genoeg geweest 🥵 We nemen een taxi naar het kinderziekenhuis om onze COVID certificaten op te halen (weer negatief getest gelukkig!). Daarna laten we ons afzetten bij Felfela, waar we een lekker broodje shoarma en falafel en mangosapjes bestellen voor de lunch 😋
De rest van de middag: chillen bij het zwembad. En net zoals onze vorige culturele dag in Caïro sluiten we ook vandaag af met een heerlijke pizza bij de Italiaan ☺️

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Prachtige architectuur inderdaad! En wat een mooie kaftan zeg! 😍😆😘

Sissy 2021-06-02 23:15:50

Wow bijzonder! Dat lijkt wel een ijsbaan!

Resi 2021-06-03 08:25:26

Leuke avonturen en prachtige foto's! Die vloer geeft licht :)

Sandra 2021-06-03 14:01:59
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.