De bijzondere piramides van Saqqara en Dasjoer

Egypte, Saqqara

Het is gelukt! We hebben zeker 5 uur geslapen in ons hutje πŸ˜‚ Als om 5:45😱! de wekker gaat zijn we er nog niet helemaal klaar voor maar we hijsen ons uit bed πŸ˜… We hebben een ontbijtje met plat brood, bonen, stroop, ‘sandwichspread’ en watermeloen. Niets mis mee! Daarna rijden we richting de piramides van Saqqara. Geeft ons even de tijd om nog een oogje dicht te knijpen 😴. Bij Saqqara bezoeken samen met Mido als gids de omgeving. Het meest imposante is de piramide van Djoser ofwel de trappiramide. Ook gaan we daar verschillende tombes in waarvan twee onder een piramide liggen. Echt gaaf al die hiërogliefen en muurtekeningen! Ook fijn; met Mido hebben we (nog) minder last van andere gidsen en verkopers. Op deze plek zien we ook nog twee nep tombes om de dieven te misleiden, slimme gasten zeg! We krijgen veel informatie van Mido over de geschiedenis, de gebruiken, de betekenis van de hiërogliefen, verhalen over de koningen... super interessant! Onze laatste bestemming met Mido zijn de rode piramide en de gebogen piramide. De een heet zo omdat hij bekleedwas met rood graniet wat later is gestolen en gebruikt voor wat anders. Bij de tweede had de architect een rekenfoutje gemaakt... Als ze door waren blijven bouwen had de piramide enorm hoog geworden (meer een obelisk). De oplossing: een ‘dakje’. Wat heel tof is aan de gebogen piramide is dat deze voor een heel groot deel nog ‘glad’ is.
In beide piramides kun je de grafkamer bekijken. Hier moet je dan wel wat voor over hebben: een trap omhoog naar de ingang om vervolgens 60 of 80 meter af te dalen de piramide in via een steile trap in een lage gang 😳 Tsja, nu we er toch zijn gaat Jeroen de piramides in terwijl Maartje van het uitzicht geniet en foto’s maakt van de omgeving. De eerste die betreden wordt is de rode piramide. Via de lange trap naar benden kom je in een halletje die je door kruipt om in een volgen de ruimte te komen. Dat is immens cool! De kamer is een meter of 24 hoog en loopt als een trap omhoog. In de volgende ruimte is hetzelfde te zien. Maar daar staat ook een trap die je naar boven brengt om weer een gang door te kruipen naar de tombe. Allemaal heel bijzonder! En dat is dan al 5.000 jaar oud! Niet over nadenken dat er zo veel stenen boven je hangen πŸ˜… Het enige nadeel is de smerige lucht die er hangt 🀒 De vleermuizen hebben hun sporen hier achtergelaten πŸ˜‚ Sowieso zijn er al weinig toeristen maar hier zijn we echt bijna helemaal alleen πŸ˜„ Ja, ook helemaal alleen in de piramide! Terwijl Maartje op wacht staat en timed hoe lang ik al weg ben πŸ˜‰ Van de tweede piramide hebben we gehoord dat deze iets uitdagender is.... en dat klopt πŸ˜… Eerst 80 meter afdalen.... tunneltje door, steile trap omhoog, nieuwe hoge(!) kamer met een trap naar de volgende ruimte. En die trap die maakt het voor mensen met hoogte vrees toch wel heel spannend πŸ₯΄ Beneden tel ik de trap delen en het aantal bochten zodat ik kan inschatten hoever ik ben zonder naar beneden of boven te kijken. Achteraf misschien niet zo slim geweest πŸ˜“ Zeker niet als ik denk, mmm dit is al best hoog en volgens mij ben ik pas net begonnen.... Daar word ik gepasseerd door twee andere toeristen. Ik luister hoe lang het duurt voordat ze boven zijn en dat lijkt mee te vallen🀞🏻. Oke, verstand op nul en naar boven! Boven kom je vervolgens bij een gang van een meter of 30. Op handen, voeten en soms mijn knieën kruip ik naar de andere kant. Nóg een trap omhoog πŸ˜… Eenmaal boven kom ik in de oude tombe. Wederom zo bijzonder! Met het zweet op de kop kijk ik even rond voor ik de moed verzamel om de trappen naar beneden te lopen 😰 om vervolgens de trap weer 80 meter naar boven op te lopen (of hurken, of kruipen πŸ˜‚). Bezweet en rood aangelopen kom ik boven. Gelukkig overheerst het gevoel dat je op zo een unieke oude plek hebt kunnen zijn πŸ˜ƒ.
Na deze inspanning is het tijd voor lunch en de rit naar het hotel. Het verkeer is een enorme chaos: naar schatting verlaten minstens 12 miljoen (!!!) mensen de stad voor het Suikerfeest. Als we bij het hotel aankomen vragen we lief of we nog gebruik mogen maken van het zwembad; geen probleem! Daar relaxen we, douchen we (was wel nodig na al dat zand) en maken we onze tassen op orde voor de volgende etappe van onze reis. Vanavond stappen we aan boord van de nachttrein naar Aswan in het zuiden van Egypte πŸš‚. Blij dat we dit georganiseerd doen: we worden opgehaald, de tickets zijn geregeld en worden begeleid (zelfs door de politie) op het station de trein in tot aan onze coupé. Niet heel avontuurlijk maar wel ideaal! In de trein installeren we ons zelf, krijgen we een warme maaltijd en wacht Netflix op ons. En dan hopen dat we meer dan 5 uur slapen vannacht 🀞🏻 De matrassen zijn in elk geval al zachter πŸ˜‚

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

Wat bijzonder die piramides!

Resi 2021-05-11 08:36:35

Sooow. Wat gaaafff. En lijkt wel een doolhof. Als je daar de weg kwijt raakt πŸ₯΄..... Kei leuk idee, georganiseerde trip met de trein πŸš‚. Hopelijk voor die 5 uur een goede nachtrust en tot morgen!

John 2021-05-11 08:41:33

Prachtig ... ook zonder stappenteller, hoogtemeter. Geluk dat er geen β€˜mannetje’ de best zware traliedeuren in het slot gooit. Best interessant om ook eens de terrein sateliet in te schakelen. Ga zo door, met beleven, van het β€˜samen’ zijn, best economisch, ha ha.

Charles 2021-05-11 17:36:10
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.