Zoals ik gisteren zei: vanavond zouden we teruggaan om de abdij van Mont Saint Michel te bezoeken. Dit omdat je tijdelijk van 6 juli tot en met 31 augustus iedere avond (muv zondag) kunt genieten van een audiovisueel spektakel in de abdij. Aan de hand van audiovisuele beelden word je als bezoeker meegenomen in het verhaal van de Abdij, die dan uitzonderlijk geopend is vanaf 19.30 uur tot middernacht.
Op het terras voor de ingang van de abdijkerk heb je een prachtig uitzicht op de baai.Toen we hier gisteren waren, was het eb en waren er veel wandelgroepen te zien. Nu is het water aan het opkomen, en dat gaat écht razendsnel!
Nadat we dit hebben gadegeslagen, ploeteren we ons omhoog naar de ingang van de abdij die helemaal bovenop de berg zit. Dat gaat gelukkig véél sneller dan gisteren, toen hier al die hordes met toeristen liepen en toen het bloedjeheet was!
De wandeling door de abdij maken we geheel zelf en zonder gids. Makkelijk, want met een audiovisuele voorstelling valt er niets te vertalen. Ruim 1,5 uur later staan we weer buiten. Wauw! Wat was dat mooi zeg! En als vette bonus hebben we nog een prachtige zonsondergang vanaf de abdij-tuin meegemaakt.
Onderweg terug fietsend naar de camping, praten we nog even na. De entree was vanavond dan wel ietsje duurder dan overdag, maar dit was een beslissing waar we beiden absoluut geen spijt van hebben gehad!
Geschreven door Ing.en.Ton.op.reis