Na heerlijk uitgeslapen te hebben, gingen we vandaag op pad om het Koninklijk paleis Real Alcázar te bezoeken.
Het Alcazar ligt in de wijk Barrio Santa Cruz waar tientallen kronkelstraatjes, sinaasappelbomen en pleintjes te vinden zijn. Dus struinden we eerst heerlijk door de straten van deze gezellige wijk, en aten een hapje in één van de vele oude barretjes die er te vinden zijn.
Nadat we een digitale toegangskaart voor het Alcazar bemachtigden ( met een mobiele telefoon, een creditcard en wat handigheid kom je een heel eind!) werd ons een zeer lange wachttijd bespaard en stonden we via de "snelle rij" in slechts 10 minuten binnen!
Het Alcazar is één van Europa’s oudste koninklijke paleizen dat nog steeds in gebruik is. Het is ongeveer even oud als Granada’s Alhambra en in 1987 op de UNESCO Werelderfgoedlijst geplaatst. De bovenste verdiepingen worden door de koninklijke familie nog steeds gebruikt en het paleis is hun officiële verblijfsplaats wanneer zij in Sevilla zijn.
Aan de bouw van dit paleis werkten voornamelijk Moren mee. Zij versierden het paleis prachtig en gaven het zijn typisch Moorse uiterlijk.
's Avonds ploften we neer bij Perro Chiko Tapas, een geweldig restaurantje wat trouwens niet alleen vlakbij ons appartement ligt, maar óók naast de beroemde Metropol Parasol: de grootste houten constructie van de wereld. de bijnaam ‘Las Setas’ is door de burgers van Sevilla bedacht, wat Spaans is voor ‘De paddenstoel’. Deze bijnaam is afkomstig door het uiterlijk van de constructie. De Metropol Parasol bestaat uit zes pilaren, verdeeld over het gehele plein, die je gelijk doen denken aan zes paddenstoelen. s'Avonds als alles verlicht is, ziet het er nog spectaculairder uit!
Aangezien hier trouwens geen tram of metro rijdt, leggen we alles te voet af. En dat beginnen onze kuiten niet zo fijn te vinden haha!
Geschreven door Ing.en.Ton.op.reis