Bayeux

Frankrijk, Bayeux

Vandaag brengen we een bezoek aan de stad Bayeux dat niet alleen symbool staat voor vrede in de regio Calvados, maar ook de eerste bevrijde stad was in 1944. Samen met Honfleur is het de enige stad in de regio Calvados die overigens geheel bespaard is gebleven in de 2e Wereldoorlog.

Ondanks dat er géén markt is, staan er vandaag veel kramen op straat. Blijkbaar is het uitverkoop, maar schijn bedriegt als je beseft dat je voor een simpel shirtje na 70% korting nog steeds €40,- moet afrekenen. Shoppen doen we daarom maar ergens anders, maar de verkoper van kruiden is wel een fotogeniek plaatje waard.

Na even bij het VVV een plattegrond opgehaald te hebben, stevenen we op de Notre Dame van Bayeux af. Deze Gotische kerk prijkt middenin de stad en torent boven alle andere gebouwen uit, zowel in hoogte als ook in omvang. Hier kunnen we niet omheen, dus gaan we ook even naar binnen.

Vorige maand is in Bayeux 75 jaar bevrijding gevierd, en dat zie je nog overal: Op de winkelruiten zijn Amerikaanse vlaggen en andere afbeeldingen geschilderd, er prijken veel bevrijdingsfoto's in de etalages en aan lantaarpalen hangen afbeeldingen van omgekomen soldaten. In één van de kleine winkeltjes besluiten we een "poppy"te kopen, oftewel een herdenkingsklaproos voor alle gevallenen van de oorlog.

We struinen verder nog wat door de straten, eten een broodje op een bankje en doen nog een terrasje aan, voordat we weer teruggaan naar de camping. Intussen is de zon weer gaan schijnen, dus kunnen we nog even genieten van de heerlijke namiddag-zon.

Vanonder onze luifel vandaan, sluiten we de dag af met een prachtige zonsondergang.

Geschreven door

Al 3 reacties bij dit reisverslag

was weer mooi zeg. lekker slapen voor😴😴😴

joke 2019-07-12 23:11:56

voor subiet

joke 2019-07-12 23:13:15

mooi verhaal weer ingr.cpmplimenten want we leven erg mre.met jullie reis.

Oma Huijbregtsl 2019-07-13 09:08:07
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.