Naar Monteverde

Costa Rica, Provincia de Alajuela

We trekken verder naar het Zuid-Westen, naar de plaats Monteverde waar we 2 nachten zullen verblijven bij bed & breakfast Casa Batsu.

Hiervoor rijden we een route die helemaal rond het meer van Arenal leidt. Onderweg worden we verrast door een hele familie witsnuitneusbeertjes die aan de kant van de weg zitten. Zo schattig! Alle passerende automobilisten stoppen of stappen uit om dit vast te leggen op foto of film.

Onze weg vervolgt verder over de kronkelige wegen rondom het meer. We rijden op asfaltwegen, maar de kennis en kunde hierover is bij de Costaricanen ver te zoeken: Strepen op de weg die kennen ze niet, gaten en kuilen worden niet gerepareerd en als je geluk hebt dan hoef je niet 's avonds te rijden want verlichting en reflectoren daar hebben ze nog nooit van gehoord. Maar gelukkig rijden wij overdag :-)

Bij de plaats Tilarán gaan we het binnenland in. Asfalt verandert in rotsen en stenen. Lang leve onze 4x4!!!

De bed & breakfast Casa Batsu is wederom een prachtige locatie met comfortabele kamers, een tropische tuin, er is een wasservice en ze hebben een eigen koffieplantage waar we te voet naartoe mogen wandelen. Het is een kleine oase vergeleken met de rest van de omgeving. Er blijkt alleen een klein probleempje; de eigenaar had onze reservering foutief in zijn administratie vermeld waardoor we niet twéé, maar slechts één nacht kunnen verblijven. Maar gelukkig heeft hij een zeer goede oplossing voor ons; de krijgen een super de luxe kamer in een nieuw hotel slechts 500 meter verderop. Vanavond kunnen we er ons diner gaan gebruiken zodat er meteen kunnen zien of dit naar onze wens is. Als compensatie biedt hij ons dit etentje ook nog eens gratis aan én we krijgen wat contant geld als extra'tje.

Natuurlijk hebben we hier geen problemen mee. We begrijpen dat dit kan gebeuren en zijn blij dat hij een oplossing heeft, dus we gaan ermee akkoord. Dat extra contant geld is een leuk extraatje en we leven nu toch al een week uit een koffer dus dat andere hotel is niet erg.

Morgen staat iets super spannends op onze agenda: de Zipline-toer ( aan een zip-lijn zoef je op grote hoogte van de ene naar de andere boomtop) en de Swing Extremo ( je maakt een val aan een kabel zoals Tarzan) van 243 meter hoogte.

Ik weet niet of ik vannacht slapen zal. Ben nu al zenuwachtig!!!

Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wat leuk om steeds weer jullie avontuur te lezen en al die mooie foto’s te zien. De Canopy-toer zal vast een once in a lifetime herinnering worden (hopelijk durf je de ogen open te houden!) Ik zal wel blij zijn als we dat avontuur kunnen lezen! Liefs 💋

Dian 2018-02-27 09:04:03

wat genieten jullie toch van al dat moois in de vreemde. ga nog maar lekker door in al dat moois, en laat ons ook maar mee genieten!! groetjes en een dikke pakkerd voor jullie, doei.

ma & pa v.d.M. 2018-02-27 09:10:03

Hoi wat een leuke rit weer gehad .met de bijbehorende ontmoetingen van beertje .wel schattig denk ik.Nou nog spanning voor morgen .Ik vindt het ook wel wat hoor doe voorzichtig.doeiiii

ma hijbregts 2018-02-27 09:25:09

Wat een heerlijke verhalen van al dat moois dat jullie meemaken ! Heerlijk temperatuurtje, we zouden de warmte ook willen voelen ! ☀️😀 Heel veel succes voor morgen, we horen wel hoe het was ! 😅 liefs uit BoZ 😘

tuur en hel 2018-02-27 18:55:35
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.