We zijn vanmorgen om 6:45 uur opgestaan zodat we rustig aan konden doen.
Om 8:30 uur zijn we weer vertrokken met de bus dwars door Casablanca.
De grootste haven in noord Afrika ligt in Casablanca
We reden langs Rick's café, dit café is bekend van de film Casablanca.
We zijn eerst naar de Hassan de tweede moskee gegaan.
Wat een ontzettend mooi gebouw.
De moskee ligt aan de kust aan de Atlantische oceaan en wordt daarom gezien als de Troon van God boven het water.
Er kunnen 25000 mensen in de moskee. Er kunnen 5000 vrouwen op de ceder houten balkons. En 20000 mannen kunnen er beneden bidden. Op het plein buiten is er nog ruimte voor 80000 personen.
"De Hassan II-moskee (Arabisch: مسجد الحسن الثاني) in Marokko is een moderne grote moskee gebouwd in opdracht van koning Hassan II. Het is de grootste moskee van het land en behoort tot de 7 grootste moskeeën in de wereld. De moskee werd ontworpen door de Franse architect Michel Pinseau en gebouwd door de onderneming Bouygues."
De moskee is in 6 jaar gebouwd en was klaar in 1993.
Op vrijdag hangt er een blauwe vlag bovenin de minaret omdat het dan gebedsdag is.
De mensen die naar de moskee gaan om te bidden gaan eerst naar beneden in het gebouw.
Hier gaan ze zich eerst wassen. Dit is een symbolisch ritueel.
Ze wassen drie keer de handen tot en met de ellebogen. Drie keer het gezicht en als laatste nog de voeten.
Bij goed weer gaat het dak van de moskee open zodat je de lucht kunt zien. Als het koud is gaat de vloerverwarming aan.
Na het bezoek aan de moskee zijn we door een gedeelte van Casablanca gereden.
Onderweg hebben we een "koffie"stop gemaakt.
Marokko heeft een rode vlag met een
groene ster met vijf punten. Deze vijf punten staan voor de vijf zuilen van de islam. De groene kleur is de kleur van hoop.
Marokko telt vijfendertig miljoen inwoners en is zeventien keer zo groot als Nederland.
Rond deze tijd is het oogsttijd, er wordt nu onder andere dadels en saffraan geoogst.
De eerste inwoners van Marokko waren de Berbers. De Berbers hebben
Mauritanië gesticht.
In Rabat hebben we geluncht.
Als er veel gevlagd wordt dan is de koning er of komt hij. Of er is een andere hoge pief in de stad of omgeving.
Onderweg reden we langs het parlementsgebouw, het gebouw met vlaggen ervoor en gemaakt met veel rode stenen.
Daarna een foto van een mooie bank en postkantoor.
We hebben het mausoleum bezocht waar de graftombes van de
grootvader, vader en oom van de huidige koning liggen.
Hierna zijn we doorgereden naar Oudaya kashba waar we een uurtje in de omgeving hebben rondgewandeld.
Prachtig mooie kleine straatjes met veel blauw witte muren.
"De kasba of kashba is het verdedigbare deel van de medina. Het gebouw kenmerkt zich door hoge muren. Bijna iedere nederzetting in Marokko en Algerije heeft haar eigen kasba. Vroeger werd deze gebruikt als woning voor het dorpshoofd."
Om kwart 18:15 uur waren we in het hotel. Hotel Menzeh'Dalia in Meknès.
We hebben twee kamers naast elkaar.
Geschreven door Corlinda