Luleå - Umeå - Ulvöhamn - sundsvall

Zweden, Skönsmon District

Na Kiruna reden we naar Luleå, daar overnacht en dan doorrijden naar Umeå.
We hebben deze steden niet echt bezocht, ik heb nu al een paar dagen last van een goei kopvalling en te weinig lucht…..
Enkel in Umeå zijn we even naar het centrum gewandeld om iets te eten.

De volgende dag rijden we verder naar Ulvöhamn, dit is de thuis van de haringdelicatesse, surströmming!
En dat wilden we nu is graag proeven , sè!

Ulvöhamn is een eiland, dus moeten we de boot nemen vanuit Köpmanholmen.
Er mogen geen auto’s op de boot, dat wisten we op voorhand, dus parkeren we Moose op de daarvoor voorziene parking.
Wat we niet wisten is dat er maar 1 of 2 x nen boot naar het eiland gaat en dat je daar dan nog is 4 uur vastzit voordat je de boot kan terugnemen.
Wij waren daar in de namiddag….
Best is dus om dit al goed in de voormiddag te doen…
En wat nog meer spijtig is, is dat de productie van de surströmming op deze moment stilligt, het seizoen is voorbij…
Vandaar ook dat er zo weinig boten naar het eiland varen.

Heel erg jammer dat we deze delicatesse niet kunnen proeven…😅
We rijden verder naar Sundsvall en nemen contact op met Marieke en Robin om te horen of het uitkomt dat we langskomen.
Want het is niet omdat wij tijd hebben en nu in Zweden zijn, dat zij ook tijd hebben…
Hierover houd ik jullie nog op de hoogte😉

In Sundsvall staan we op een mooie camping aan het water.
We bezoeken de volgende dag de stad, maar ik heb nog steeds te weinig lucht , ben bijna door mijn voorraad zakdoeken heen, dus beslissen we om sushi af te halen en terug te keren naar de mobilhome.
Het is 15 u….
Tijd om mijn verslag bij te werken, een keelpilleke te pakken en we nestelen onze allebei met een boek in de zetel.
Vanavond alvast op tijd naar bed!

Geschreven door

Al 2 reacties bij dit reisverslag

Verzorg je maar goed. Jammer van het harinkje. Een gaffelbitarke dan maar... en een goeie aquavit. Die zal de beestjes wel temmen. Verder zuidwaarts. Uppsala, de oude universiteitsstad, niet overslaan he!

Lut Baten 2022-09-24 16:20:42

Hey Lut Wat leuk om te zien dat je ons zo goed volgt en steeds een reactie plaatst ! Maar nu heb je me toch goed liggen, hoor! De eerste x dat je sprak over gaffelbitars ( je schreef het zoals ik het nu geschreven heb) leek het alsof het iets was wat je bij het ontbijt at, zoals soort van brood of toast of iets van broodbeleg , maar we hebben er achter gekeken in de supermarkt en er ook naar gevraagd bij het personeel . Niemand dat dat kent daar! En nu, nu schrijf je het anders, gaffelbittars, en hopsa, na wat opzoekwerk vind ik wat je bedoelt !😁 Bedoel je niet gaffelbitter? Want dat is wel te vinden. Eerlijk gezegd houd ik niet zo van half geconserveerde haring en al zeker niet als ontbijt, dat zal ik aan de echte Scandinaviërs overlaten! Uppsala doen we zowieso, maar eerst de mijnen in Sala!

Stebawava.on.the.road 2022-09-24 19:05:12
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.