Orsa - Orsa grönklitt

Zweden, Dalarna County

Gisteren na aankomst in Orsa had Steven op het planneke van de camping gezien dat er in één van de sanitaire blokken een wasmachine en een droogkast zouden staan.
Da’s keigoed nieuws want dan kan ik al is een wasje opzetten met vooral badhanddoeken, kousen en ondergoed!

Als alles weer proper en fris is, wandelen we gewapend met paraplu naar het centrum van Orsa.
Het valt ons op hoe stil het overal is voor een gewone dag in de week….
Geen spelende kinderen, geen beweging op straat, buiten een enkeling met een hond…
Alles gesloten, behalve de supermarkt, waar we ons avondmaal scoren.

Door de regen wandelen we terug richting mobilhome.
Na een heerlijke warme douche wordt ons avondmaal bereidt door de micro!
Ja, vandaag luiwijvenkost uit een pakske!

En vandaag trekken we dus naar het Orsa Björnpark ( berenpark).
Hier lopen speciale paden die ervoor zorgen dat we de beren, wolven, lynxen en veelvraten die hier leven van dichtbij kunnen zien.

En dat kunnen we!
Wat een mooi park is dit!
De dieren leven echt in hun natuurlijke omgeving en hebben enorm veel plaats. De leefruimtes zijn zwaar beveiligd, heel veel tussenluiken die hun leefruimte vergroten of verkleinen, afhankelijk van wat nodig is ( voeden, verzorgen, uitmesten).
Het lijkt wel een beetje op jurassic park! :)

Na een wandeling van 2 u keren we terug naar de mobilhome en beginnen we aan een rit van 415 km richting Östersund.
En Östersund….. dat is voor een volgend reisverslag!

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.