Vanmorgen als eerste richting de haven gegaan, want daar zit een museum met metal art. In een grote hal staan heel veel modellen van bekende en ook minder bekende actiefiguren, dieren, voertuigen, van alles en nog wat, helemaal van metaal gemaakt. Zo waren er meerdere modellen van alien, predator, een aantal figuren uit star wars en ook een aantal dinosauriërs. Sommige waren heel goed gemaakt, alleen gezichten waren minder gelukt. Zo was er een beeld van Edward Scissorhands, maar alleen door de scharen kon je zien dat hij het was. Ook was er een beeld van een gorilla die helemaal uit bougies was opgebouwd, heel knap gedaan. We waren precies op tijd weer weg, het werd er wel heel erg druk want er waren een aantal schoolklassen op bezoek.
Toen we met de tram terug naar de stad gingen, moesten we net voor de brug terug de stad in allemaal uitstappen en verder lopen, want het hele tramnetwerk lag plat. Dus zijn we gaan lopen naar Queen Victoria market om te gaan lunchen, maar dat viel behoorlijk tegen. Het was een soort Beverwijkse Bazaar met in een hoekje een stuk of 5 eetgelegenheden, die er erg toeristisch en niet bijster aantrekkelijk uitzagen, dus zijn we snel weer in een tram gestapt (die reden gelukkig weer) en richting ons hotel gegaan om bij het eerste tentje waar we gegeten hadden te gaan lunchen.. Manhattan Press (de salade die Karin had gegeten was toch wel erg lekker... die wilde ze nog wel een keer).
Na de lunch zijn we naar de Victoria State Library gegaan. Onderdeel van de bibliotheek is een koepel waar je met een lift naar boven kan om van boven op de leeszaal in het midden te kijken. De zaal was erg mooi en hoe verder je naar beneden kwam, hoe mooier hij eigenlijk werd.
Daar vlakbij was een oude gevangenis genaamd "Gaol". Het was er niet druk, dus we hadden alle tijd om rond te kijken. Een heel aantal cellen waren open en daar werd het verhaal van de gevangenis, maar ook van een aantal gevangenen verteld. Indrukwekkend om te zien en te lezen.
Omdat we 's avonds uit eten gingen zijn we eerst even terug gegaan naar de kamer, even lekker niks, en zijn we rond half 6 de stad weer in gegaan. Eerst naar de "Melbourne skydeck", een toren met op de 88e verdieping een observatie dek, waar we net voor zonsondergang boven kwamen. We hadden een prachtig uitzicht over Melbourne met de zon die achter de horizon verdween, dat hadden we goed getimed.
Hierna richting Chinatown gelopen en bij een restaurant waar alleen Aziaten zaten gaan eten. Het was een soort van fondue met als basis een soep, een hotpot. Wij hadden paddenstoelen gekozen en daar een aantal gerechten bij die we zelf moesten koken in de soep. Verder hadden ze nog een uitgebreide bar met sauzen staan waar we uit mochten kiezen. Af en toe was het even stoeien met de eetstokjes, maar het was erg lekker allemaal.
Daarna lekker op tijd naar bed gegaan, morgen is het al weer tijd om de auto in te pakken en aan de reis richting Sydney te beginnen.
Geschreven door Ozzie103