9/11-museum en muziek in de metro

Verenigde Staten, New York

Vanmorgen heel vroeg opgestaan en met de metro naar Wall Street gegaan om daar bij Le Pain Quotidien te gaan ontbijten. Ik had een zuurdesem boterham met kalkoen en avocado en Karin had een kip mozzarella melt. Het ontbijt was echt heerlijk.

Rond kwart voor negen naar de ingang van het 9/11-museum gegaan en toen we daar waren konden we gelijk naar binnen. Dat was wel fijn, want het was vanmorgen best fris.
Binnen hebben we eerst de jassen ingeleverd (dan hebben we er buiten ook nog wat aan straks) en daarna zijn we het museum in gelopen. Er stonden een aantal stukken staal die van de Twin Towers af gekomen waren en een aantal voertuigen die bij de ramp verwoest waren. Ook lag er nog een deel van de antenne die op de Noord toren had gestaan en heel veel andere tijdens de opruimwerkzaamheden gevonden dingen... verbrande papieren, beschadigde helmen, stukken van de vliegtuigen... echt van alles.
Het meeste indruk heeft toch wel de ladderwagen 3 op ons gemaakt. Die was aan de voorkant helemaal verwoest omdat er puin op gevallen was en aan de achterkant nog relatief goed. Geen van de 11 mensen die daarmee te hulp geschoten zijn hebben het overleefd. Ze waren in de Noord toren toen die instortte.
Binnen in het museum werd het verhaal van die dag van minuut tot minuut verteld, heel bijzonder. Ook waren er beelden te zien van het moment dat de vliegtuigen de torens binnen vlogen en van het moment dat ze instortten, geluidsopnamen van de slachtoffers te horen.. er was te veel om op te noemen. Heel indrukwekkend.

Toen we weer buiten waren zijn we koffie gaan drinken bij Birch. Een klein koffietentje waar ze een verjaardagskalender hadden hangen waar je je naam op mocht zetten als je die maand jarig was, dat heb ik dus gedaan... Happy Birchday.

Daarna naar Central Park met de metro en deze keer was het wel zonnig toen we buiten kwamen. We zijn in het zuiden begonnen en via de westzijde zijn we richting het Dakota gebouw gelopen. Dit is de plek waar John Lennon in 1980 vermoord is.
Net binnen het park is er een plek die nu Strawberry Fields heet. Op een rotonde is een schijf gemaakt met daarop het woord "Imagine".
Wat een enorm park, er liggen gewoon hele wegen in, compleet met stoplichten en zebrapaden er bij.

Dwars door het park heen zijn we richting het Guggenheim museum gelopen. Ik had inmiddels een beetje trek en zin in koffie, dus eerst nog even naar een restaurantje geweest.
Daarna door naar het museum. Karin wilde deze vooral aan de buitenkant zien, dus zijn we er voor gaan staan. Daar stond ook iemand die prints van New York verkocht. Na wat zoeken hebben we er ééntje gevonden die we mooi vonden, dus hebben we die mee genomen.
Toen we aan het betalen waren hoorde Karin dat de rondgang in het museum niet open was. Het was dus maar goed dat we niet naar binnen zijn gegaan.

In het restaurantje hadden we besloten om op de hotelkamer te eten, dus met de metro terug en boodschappen gedaan. We kwamen uit op een pastamaaltijd, die erg goed geslaagd was, gewoon een worstje beetje saus, volkoren pasta en vooral verse groente.

Na het eten nog even gekeken waar we morgen gaan ontbijten en toen de straat weer op om naar Times Square te gaan om dat in het donker te zien. Leuk even te zien, maar het was hier echt heel erg druk, dus zijn we vrij snel weer terug gegaan naar de metro waar we tegen een verrassing aan liepen. Toen we door de tourniquets waren begon er een bandje te spelen. Het eerste wat we hoorden was een hardrock versie van Britney Spears. Daarna volgende er nog meer rocknummers waaronder "Sweet child of mine" van Guns 'n' Roses. Toen ze weer bij Britney aanbeland waren zijn we verder gegaan. We hadden blijkbaar de hele setlist gehoord.

Op de hotelkamer heeft Karin nog een kop thee gedronken,
even opwarmen, het koelt toch flink af zo 's avonds en toen naar bed.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.