Vanmorgen eerst in het hotel ontbeten. Dit viel wat tegen... geen bruin brood, geen vlees of kaas. En wat er was, was niet erg voedzaam, dus morgen maar in de stad kijken of daar wat beters te krijgen is. Dat komt vast wel goed.
Na het ontbijt zijn we richting de high line gewandeld en die hebben we in zuidelijke richting helemaal afgelopen. Wat een leuke nieuwe bestemming voor een oud goederenspoor, je bent toch even weg van de stoep, je loopt boven de drukte lekker tussen het groen (en roze, geel, paars, wit... van de bloesem). Aan het einde kwamen we een park tegen op palen, die van onderaf op bloemen leken die uit de rivier steken, waar we heen zijn gelopen. Dit bleek little island te zijn, nog een momentje rust in de chaos die New York is. Heerlijk even gezeten, beetje over de rivier heen gekeken, gewoon even niks.
Vandaag stond toch wel in het teken van de helikoptervlucht die we hadden geboekt. We waren na het ontbijt vrij vroeg gaan wandelen en we waren toch al halverwege, dus zijn we door gelopen naar het zuidelijkste puntje van Manhattan waar we bij pier 6 met de helikopter zouden gaan.
We waren wat vroeg, maar we wisten nu wel waar we moesten zijn, dus zijn we koffie gaan drinken in de buurt. Rond 1 uur waren we bij de heliport en kregen we een reddingsvest om en moesten we wachten tot half twee voor we gingen vliegen.
Toen het bijna zover was eerst nog een veiligheidsfilmpje gekeken en daarna naar de helikopter. Vooraf waren we gewogen en we werden in de helikopter ingedeeld op gewicht, zodat de helikopter in evenwicht blijft tijdens de vlucht.
Ik had het geluk dat ik voorin mocht zitten en dus een prachtig uitzicht over de stad had. Karin zat bij het raam, alleen net aan de andere kant dan waar de pilot over vertelde.. ach, het uitzicht was er niet minder mooi om... wat bijzonder om de stad zo van bovenaf te zien. En als het goed is hebben we zelfs ons hotel op de foto!
Toen we terug waren hebben we de metro genomen en zijn we naar Central Park gegaan. Helaas regende het toen we de metro uitkwamen, een niet zijn beetje ook, dus zijn we gaan schuilen in een Starbucks. Toen het vrij snel al weer was gestopt met regenen zijn we Broadway op gelopen en via Times Square en het theater waar we zaterdag heen gaan terug gelopen naar het hotel. Central Park komt wel een andere keer.
We hebben vandaag dus in totaal, in etappes, van het zuiden van Central Park naar het zuidelijkste puntje van Manhattan gelopen... dat is best een eind!
Op de hotelkamer even rust genomen (het was heel erg druk op Times Square, we komen er wel een keertje vroeger op de dag terug hebben we besloten, we hebben tenslotte de tijd) en een restaurant uitgezocht... het werd sushi. Vlak bij Wall Street en leuk restaurant gevonden, waar we heerlijk hebben gegeten. Daarna weer terug naar het hotel om nog even te relaxen en op tijd te gaan slapen, morgen moeten we vroeg op voor het 9/11-museum en memorial.
Geschreven door Ozzie103