Nantes, een verrassende cultuurstad

Frankrijk, Nantes

Om acht uur zitten we al aan het ontbijt. Om negen uur brengen we de bagage naar de auto en daarna beginnen we aan de verkenning van Nantes. Door heel de stad loopt een groene lijn die kunstwerken en 'must sees' met elkaar verbindt. We volgen de lijn tot aan het kasteel van de hertogen van Bretagne. We wandelen rond de kantelen en dan verder door de stad naar een eiland op de Loire waar de oude havengebouwen vernieuwd zijn tot een hippe en moderne wijk. In een grote hangar staat hier ook een reusachtige olifant van hout en staal. Elke dag stapt hij rond, je kan een ticket kopen om mee te gaan. Deze olifant is ook al in Antwerpen geweest.
Tussen door bewonderen we de vele originele kunstwerken die de stad heeft.
Op de middag rusten we lang uit aan een goed restaurant. Blij dat we schaduw hebben, want het is hier zowaar 33graden warm. Daarna brengen we Jozef en Mafer naar het station. Zij pakken de TGV naar huis. Wij rijden door naar La Rochelle, een kuststad aan de Atlantische Oceaan ( al in de golf van Biskaje).
In Rochelle verkennen we het stadje vóór het avondeten, het is een havenstadje van de 12e eeuw met een middeleeuwse vuurtoren. De avond brengt gelukkig ook wat koelte. We hebben zo gesmeekt voor wat warmte, maar ik was vergeten dat té warm echt vermoeiend is.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Ruth , het is fijn jullie reis te volgen . Ik kan me,goed inleven en meegenieten . Je foto’s geven een goed verhaal over een plek . Maar hier in Leuven , amai , vandaag was het de befaamde Maandag - Leuven - kermis , jaarmarkt . En nu de Corona wetten versoepeld zijn en veel mag , leek het wel of gans de provincie in Leuven samen kwam . Op,de koppen lopen , alle terrassen stampvol , vrolijkheid alom . Mannen met Stella’s en lallen . Lopitie die een oog in ‘t zeil hield , op straat waren mondmaskers verplicht . Ik zag dit op het nieuws op t.v. Het weer is hier zalig . Er komen nu nog veel dagen van genieten voor jullie . Moe .

Lieve van de Perre 2021-09-06 23:16:48
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.