Verkassen naar Genua

Italië, Genua

Deze morgen ruimen we alles op, en maken een apart valiesje voor ons weekend in Genua. Het huisje is snel in orde. Dan nog onze wijnbestelling ophalen in de plaatselijke supermarkt en we kunnen vertrekken.
Tegen de middag zijn we in Genua. Opnieuw hebben we een appartementje gevonden midden in het centrum. Enige nadeel is de airco die we niet kunnen uitzetten.
We eten kebab, de eerste keer iets niet Italiaans. Genua is veel meer kosmopoliet dan Milaan, je merkt aan de diversiteit van de bevolking dat we in een havenstad zijn.
Door de smalle middeleeuwse steegjes zoeken we het toerisme infopunt. Daar krijgen we een kaart met verschillende routes op. We starten meteen aan de wandeling die ons langs een aantal historische hoogtepunten moet brengen.
Het is verbazend hoeveel kunstschatten gewoon in de kerken te zien zijn. Een vrijwilliger in één van de oude kerken toont ons in het klooster naast de kerk een fresco van de "annunciatie" uit 1451.
In een andere kerk hangen dan weer twee Rubensen.
De straatjes zelf zijn vol met kleine winkeltjes die bij ons niet meer te vinden zijn, drogisterijen, boekhandels, papierwinkels, stoffenwinkels. Tussen door botsen we op authentieke pleintjes. In deze stad wordt echt geleefd.
We eten, moe gewandeld, een slaatje in ons appartement en gaan vroeg slapen.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.