Dag 14

Spanje, Puerto de la Cruz

Laatste dag van de vakantie. Nog een schitterende wandeling gemaakt vanuit Teno Alto. Hoog in de bergen boven de vuurtoren waar we gisteren gewandeld hebben. Ligt in het gebied waar de Masca kloof is. In het hart van het Teno Rural Park vindt u het gehucht Teno Alto, een bolwerk van de landelijke tradities van het eiland waar stilte heerst en waar bewoners zich de afgelopen decennia hebben aangepast aan hun isolement. De reis erna toe is al een aardige onderneming. Steile bergweggetjes waar vaak geen 2 auto's langs elkaar kunnen en je kunt alleen maar heen en weer.
De relatieve isolatie van Teno Alto heeft geleid tot het behoud van rijke tradities, zoals het gebruik van kleiovens, of 'eras', stenen structuren voor het dorsen van tarwe. De traditionele landelijke huizen met dikke muren en rode daken zijn ook typerend. Teno Alto is schitterend te ontdekken via de vele paden en wandelpaden, en u mag niet vertrekken zonder de heerlijke lokale geitenkaas te hebben gegeten. De rust is hier ongekend en nodigt zeker uit om dit gebied nogmaals te bezoeken. Het weer was wederom voortreffelijk te noemen. Zonnetje graad of 20 en een heerlijk windje.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wat een heerlijke vakantie moet dit geweest zijn :-)

Patrick 2025-02-24 18:32:34
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.