Terugreis

Spanje, Tordesillas

Het blijft toch vreemd om je fiets en het grootste gedeelte van je bagage in Santiago achter te laten en je erop moet vertrouwen dat de organisatie Santiago fietsvervoer je fiets en bagage netjes thuis aflevert. We waren in ieder geval niet de enige. Een stalling stond helemaal vol met fietsen die teruggaan naar Nederland.
Vanmorgen naar het station in Santiago gegaan om de mogelijkheden te bekijken om met de trein naar Nederland te komen omdat we beide niet van vliegen houden en omdat ik toch wat last van vliegschaamte heb. Dit werd lastig omdat je eerst naar Barcelona moet gaan en dat er van hieruit wel mogelijkheden zijn. Daarna de mogelijkheden met een Flixbus bekeken en dat lukte pas zaterdag de andere dagen vol. Toen vonden we op internet een organisatie die Alsa heet. Bij het busstation konden we via deze organisatie een bus boeken richting Madrid en die vertrok om 10.45 uur en ging eerst naar de kust naar de grote stad A Coruna. Volgen mij is dit prima georganiseerd de chauffeur heeft een lijst en weet daardoor waar passagiers instappen en uitstappen het verloopt erg gladjes. Bij een plaatsje voor Vallodolid, Tordesillas moeten we overstappen en dan vervolgen we de rit vandaar om 21.30 uur richting Bordeaux in Frankrijk. Hier komen we morgenochtend vroeg aan en dan gaan we verder waarschijnlijk met de TGV. Het is best een uitdaging om op deze manier terug naar Nederland te komen en je moet geen haast hebben maar het geeft best een avontuurlijk gevoel. Onderweg kwamen we allemaal gedeeltes fietsroutes tegen waar we vorige week gefietst hebben. Het is in Tordesillas bijzonder warm 35+, een warme wind en er zit flink wat onweer in de lucht. De rit verliep vanmiddag door een gebied richting Vallodolid. Het is hier droog en dor en oneindige goudgele tarwevelden en een vlak landschap. Op dit moment regent het heel hard met hagelstenen hartstikke goed voor de natuur want die kan wel wat water gebruiken. De Alsa international bus arriveerde nagenoeg precies op de afgesproken tijd. Morgen het vervolg.

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Het avontuur is nog niet voorbij zo te lezen!!!

Evert 2022-06-17 13:44:16
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.