Vandaag een dagje met niks op het program. We beginnen de dag om 8 uur met een ontbijtje bij het zwembad in de tuin. Het is prettig dat we wel in het centrum van Ubud zitten maar dat je, zodra je de poort van het verblijf (het is een tempel) binnenstapt, het verkeer niet hoort, ziet en ruikt. Dan is er rust. Heerlijk.
Vandaag is het een bijzondere dag voor de Balinezen. Het is “ eert uw ijzer” dag. Dit wil zeggen dat vandaag de dank van de mensen uitgaat naar alles van ijzer. Auto, fiets, scooter, messen enz enz. Overal op straat zie je de offers op auto’s, scooters ed. De mensen zijn hierbij ook prachtig gekleed.
Na het ontbijt een stadswandeling gemaakt samen en genoten van al de mooie offers en rituelen. Mensen hebben zo weinig maar maken er toch ook weer wat speciaals van.
August vertelde gisteren dat er in maart een “ quiet” dag is. Hierop geeft men gedurende een hele dag het eiland een dag rust. Er wordt dan niks gedaan, geen muziek, geen tv, geen werk, geen verkeer, niks niks niks. Om het eiland te eren en te danken voor wat het de bewoners geeft. Mooi!
Vandaag schijnt de zon dus na onze ochtend wandeling gaan we lekker naar het zwembadje. Niet groot maar wel lekker verkoelend. Heerlijk rustig want iedereen is de hort op. Uiteindelijk kwamen er een stel Fransozen die urenlang hebben lopen kakelen samen. We waren blij toen die vertrokken, als die vanavond geen stem meer hebben is het niet gek.
Einde van de middag even op onze veranda gelummeld en gedouched en klaar gemaakt voor een nieuwe wandeling richting het centrum. Daar weer een ander restaurantje opgezocht en omdat het de heledaghapy hour is ook lekker twee coctails erbij.
Daarna bij Starbucks een ijskoffie gehaald als toetje, dat zijn hier toch de lekkerste.
Prima dag zo gehad, op tijd naar bed.
Deze ( het bed) kan opgenomen worden in de 7 heuvelenroute… waarbij ik ergens in een diep dal lig en Joen al ergens op de top ligt.
Morgen weer in de aktie…. We gaan raften!😊
Geschreven door Jeroen-en-kellys.reisdagboek