🇵🇹 🌡️14ºC - 28ºC☀️
🏍️ 169 KM
BOM DIA:
Vandaag gaan we een stukje verder op de N2, maar nu met de motor, het word n.l pas in de middag heet, we gaan naar Viseu, en via een andere weg terug.
Eerst ff iets over de camping , het is er erg steil en div plateau’s voor tentjes, van fietsers en motorrijders, erg leuk, wij zijn in de avond naar beneden gewandeld, naar een kapel, 700 treden, helaas gaan we na 1/3 alweer terug ivm zeer dreigend weer, boven aan camping aangekomen schuiven we ff bij een stel uit Brabant aan tafel en praten de hele avond vol, 24;00 gaan we naar bed dat is bij jullie dus 01:00, latertje dus.
Vanmorgen de Kawa uit de kist gehaald en om exact 8:00 rijden we de N2 op, door wijnvelden, nou ja velden het zijn steile berg hellingkjes, we rijden door bossen het is een zeer groene omgeving hier, het asfalt is wat van mindere kwaliteit, het is niet anders, dus het wordt vooral de eerste 3 kwartier rustig aan doen. In CastroDaire halen we bij het pompstation een stempel en benzine voor de motor, daarna gaan we naar Viseu daar stempelen we in een Hotel Durão, en weer verder,,,,,, op naar de koffie, helaas lukt dat nog niet, aangekomen in Pedro Do Sul (Capital do Termalismo)
🌐De spa van S. Pedro do Sul maakt gebruik van zwavelwater dat opwelt bij 68,7ºC en beschikt over uitstekende technische en menselijke hulpbronnen en prachtige faciliteiten, uitgerust met de allernieuwste technologie op het gebied van balneotherapie, en wordt vandaag de dag beschouwd als een van de meest modern in Europa en waar nog steeds veel ziekten worden genezen.
De kuuroorden van S. Pedro do Sul zijn gegroeid en gemoderniseerd, zijn tegenwoordig de meest bezochte van het land en profileren zich tegelijkertijd als een toeristisch centrum dat gezondheid, plezier, sport en vrije tijd combineert, in een gebied met uitgestrekte natuurlijke en culturele hulpbronnen, uitgerust met recreatieruimtes, museumcentrum en auditorium, waar verschillende shows worden aangeboden.
Hier gaan we naast de Spa dat is bij de Info, een stempel halen, en bij de buren gaan we koffie drinken met een citroen gebakje. Na de koffie gaan we weer terug naar camping, de navigatie blijft mij maar naar de snelweg sturen(tol) en dat staat normaal op uit, nu blijkt, dus niet, weer ff ingesteld en komen we na wat omzwervingen weer op de N2 uit, en rijden naar Lamego waar we naar het Politie bureau moeten🥹 …….Voor een stempel, waar we gisteren geen zin meer in hadden om te halen.
Vannacht was het lang onrustig in het centrum v/d stad (Ligt een stuk lager dan de camping) omdat daar een motor treffen was georganiseerd, toen we vanmiddag langs reden was de weg bezaaid met 🍩 donuts en andere banden sporen, is best wel heftig feestje geweest denk ik 🥴.
⚠️ Nog ff voor de gene die het nog niet begrijpen wat de N2 inhoud, zoals m’n zussie, voeg ik nog ff een fotootje van de N2 route, bij de foto’s van vandaag, de route gaat van Chaves in het noorden naar Faro in het zuiden, zoals ik al eerder heb beschreven. Anders is er internet, en dan kun je de N2 ff google ⚠️.
Geschreven door Janenernaontour