๐ซ๐ท ๐ก๏ธ 22ºc—27ºc โ๏ธ
๐ฒ Erna 35 km
๐ฒ J.W. 35 km
Goededag vandaag zijn we op de fiets naar Lourdes geweest, en Erna wil graag even het toetsenbord overnemen, dus hier komt Erna’s verhaal.
50 jaar geleden ontmoette ik tijdens de opleiding een “patiënt” en zij ging elk jaar naar Lourdes. Ze vertelde er elke dag weer over, en ik ongelovige Thomas dacht er het zijne van. Toen mw. vanuit het verpleeghuis nogmaals naar Lourdes ging en bij terugkomst niet meer uit haar bed kwam begreep ik het allang niet meer. En allemaal flesjes water waar ze elke avond een slokje uit nam. Deze mw. ben ik nooit vergeten, wel haar naam, maar niet haar verhaal.
๐Lourdes is een unieke plaats voor ontmoeting van bedevaarders uit meer dan 140 landen, die samenkomen in gemeenschap om zieken te helpen en eer te brengen aan de Heilige Maria. De bedevaart naar Lourdes biedt in de eerste plaats aan alle zieken een hoopvolle verwachting op fysiek of geestelijk genezing.
Diverse malen zijn we in de buurt van Lourdes geweest (eerste keer 2010) maar ik had er geen behoefte aan om er heen te gaan. Maar nu als gepensioneerde, ben ik wat milder en zei tegen Jan, het moet er van komen: Wij gaan naar Lourdes!!
Het fietspad er naar toe is saai, Jan mist de bochten, en hellingen en ik heb slechte ervaringen met paaltjes op de weg, en deze waren er veel, telkens kwamen we een zijweg tegen. In Lourdes zelf ging het helemaal mis, de bewegwijzering naar De Grotte liet ons steeds rondjes rijden. Uiteindelijk waren we er, en……………ik heb mijn ogen uitgekeken. Vele verpleeghuizen deden daar hun opwachting, mensen in rolstoelen, op bedden en allemaal zusters en broeders in uniform. En echt, rijen dik. De stad Lourdes is verder 1 souvenirshop. Je kan er flesjes water kopen van allerlei formaat (deze zijn nog hetzelfde als 50 jaar geleden) Mijn mening is zeker niet verandert, het is 1 grote poppenkast. En ik blijf de ongelovige Erna in dit geval.
Na dit spektakel gaan we op zoek naar een terrasje in de schaduw. We zitten er nog niet koud een paar minuten, komt er een politieauto om de straat af te zetten. Voetgangers mogen er ook niet door. Het was leuk om te zien, hoe er veel voetgangers door de afzetting probeerde te glippen.
Dan gaan we verder, ik wilde nog naar het Chateau Fort Pyreneeën, maar dit was onmogelijk door de wegafzetting. Het hele centrum was afgezet, diverse ziekenwagens, brandweerauto's en busje van het gasbedrijf stonden in de straten. Dus we zijn via het spannende fietspad weer terug gegaan naar de camping. Waar ik de was doe, de koelkast ontdooi en schoonmaak. Zo is het toch nog een nuttige dag.
Hier is opa weer; op de heen weg komen we langs een expo over truien uit de tour de France, we besluiten dit op de terugweg te gaan bekijken, helaas was het toen gesloten, hebben wij weer!!!!
Het is naast de camping bedrijvig met grasmaaien en schudden van het gras, dit geeft gelijk bedrijvigheid in de lucht, vogels, dus ik ga gewapend met telelens ff plaatjes schieten.
Ik maak ook het avondmaal, vandaag eten we sla en aardappelsalade en kippenslijsjes, geserveerd met een koud 0.0% biertje๐ป.
dit was het voor vandaag morgen gaan we niet fietsen maar motorrijden, en hiken naar een โโโโโโ tot morgen.
Geschreven door Janenernaontour