ππΏ6:30 bonjourrrrr π‘14,5°c
(Gisteravond viel om ongeveer 20:30 de stroom uit , ff gekeken , ander snoer geprobeerd en een andere stroom paal maar, nergens stroom dus back to basics.)
ππΏ 8:45 Erna meldt het bij de receptie en een td ‘r komt langs maakt kast open maar, alle stoppen en aardlek nog heel. Hij vraagt of we een föhn gebruiken
Ik zeg dat gaat niet want we hebben geen föhn. Hij gaat weg laat kast open en om 9:00 hebben we weer stroom , de td’r komt terug en doet de kast weer op slot π klaar is kees in dit geval JW.
ππΏWe ontbijten met een zacht gekookt eitje en kleden ons om voor een tochtje met de π motorfiets naar de cascade’s (watervallen) Hier zijn we gisteren voorbij gereden ivm we niet wisten hoe ver het was.
Dus dat doen we vandaag
Het is een prachtige route over zeer goed asfalt.
ππΏDe lengte van de rit is 148 km
De temp is inmiddels π‘26°c
βοΈ Le menhir de Fohet (foto 4)
Deze granieten megaliet is 4,75 meter hoog en weegt om en bij de 15 ton. Oorspronkelijk lag hij plat op de grond. In 1991 werd hij opnieuw rechtgezet.
βοΈ Dat hij uit het Neolithicum stamt, lijdt geen twijfel als je kijkt naar zijn grote afmetingen en naar zijn locatie. Hij ligt geïsoleerd, in het midden van een plateau dat uitkijkt over Aydat en Sancy, met zicht op de Puy de Dôme.
Geschreven door Janenernaontour