๐Ÿ Ritje naar de โ€œ PUY MARY โ€œ

Frankrijk, Aydat

7:00 ๐ŸŒก15°c

๐Ÿ‘‰๐ŸฟEen heel goede morgen met zn alle, vandaag is het weer een stralende dag en we gaan met de motor naar de Puy Mary. Hier ben ik in 2001 ook geweest met de motor, toen was het een stuk rustiger als vandaag.

๐Ÿ‘‰๐ŸฟWe gaan om 8:45 van camping af naar Murol daar tanken โ›ฝ๏ธ we en gaan richting Puy Mary over de D788 dan de D5 naar Besse tot Condat. Daar raken we de weg kwijt maar, rijden 15 km door een gorges De La Rhue en weer terug want we zaten op de verkeerde weg. In Condat de goede route gekozen en na 2 km komt al bord ri Puy Mary wat we dus volgen tot boven op de Puy. Zo een hoge berg blijft toch imposant. Onderweg drinken we koffie โ˜•๏ธ in Riom-es-Montagnes bij een restaurant , het valt ons op dat de Fransen in deze streek een stuk onvriendelijker en minder gastvrij zijn als wat we de andere weken hebben ervaren. We moeten er maar mee dealen.

๐Ÿ‘‰๐ŸฟBoven op de Puy Mary keren we om en gaan het eerste stuk de zelfde weg terug tot de Col de Serre , daar gaan we nu ra de D680 op naar Dienne dan de D88 op. Dit is een verradelijke weg met in elke bocht een schep grint. Vervolgens over de D16 naar Condat daar willen we lunchen maar, alles gesloten dus gas er op naar de D62 die over gaat in de D88 tot Mont-Dore daar lunchen we een ๐Ÿฅ— salade .

๐Ÿ‘‰๐ŸฟNa de lunch verlaten we Mont-Dore over de D 996, dit vindt Erna een prachtige route , via Murol naar Aydat en om 14:30 terug op ๐Ÿ• camping.

๐Ÿ‘‰๐ŸฟTotaal 248 km ๐ŸŒก24°c

๐Ÿ‘‰๐ŸฟWe kleden ons om drinken wat en ik lees een boek, Erna wandelt wat langs het meer van de camping.

๐Ÿ‘‰๐ŸฟOm 18:00 gaan we naar pizzeria le Trappeur op camping we bestellen, maar de keuken opent pas 18:30 we genieten zolang van een biertje ๐Ÿบ van de tap en wat nootjes om half zeven bestellen we ๐Ÿ• pizza s
Erna een Auvergnate en ik bestel
Een Cannibale (zeer pittig๐Ÿคฎ)
Om 19:15 lopen we weer terug naar ons stekkie en zetten bakkie โ˜•๏ธ koffie.

๐Ÿ‘‰๐ŸฟDit was het tot dus ver en wens een ieder weer een fijne avond en morgen een goede werkdag.๐Ÿง

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Mooi om jullie reis zo mee te maken!

Ruth 2022-08-31 20:00:04
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.