๐๐ฟ8:00 bonjour ๐ก16°c
We ontbijten zo als gebruikelijk met een yogurtje met ๐ fruit ๐
Trekken ons motorpak aan en om 10:00 vertrekken we.
๐๐ฟEerst richting Mende over N88 dan RA de D986 op naar
st-Enimie daar gaan we de D986 op naar Meyrueis dan over de D996 door de
“Gorges de la Jonte” , het blijft genieten met al die kleuren gesteente ๐ .
We gaan bij Le Rozier de D907 op door de “Gorges du Tarn” en dan gaan we in Les Vignes lunchen. Met prachtig uitzicht boven over de Tarn, waar allemaal kano’s voorbij varen ๐ถ, We bestellen lokale cola met ijs en een “menu du jour” voor beide maar dan met 1 voorgerecht en 1 nagerecht met ze tweeën. We zitten in hotel “ Le Parisien “ uit 1902 .
โ๏ธWaarom “Le Parisien”?
โ๏ธOude foto vanaf het hotelterras (Bij de afbeeldingen)
De naam maakt nieuwsgierig: een "Parijs hotel" in het landelijke Lozère , in het hart van de groene kloof van de Tarn! Hoe gebeurde dit?
โ๏ธAan het begin van de 20e eeuw komt een dame uit de omgeving terug naar huis na zeer winstgevende zakenjaren in de verre hoofdstad (we hebben het over een bordeel!). Ze wil investeren in haar geboortedorp, bouwen aan de oevers van de Tarn... en noemt haar schat "Hôtel Parisien", een eerbetoon aan de stad die haar rijk heeft gemaakt. En natuurlijk gaf het toverwoord "Parijs" vanaf het begin elk interieur een bepaalde, bijzondere chic!
โ๏ธWe koesteren deze geschiedenis en hebben de naam van deze eerbiedwaardige instelling van Les Vignes behouden, net als andere eigenaren vóór ons: "Le Parisien" was achtereenvolgens een koetshuis, een tankstation, een filmzaal, een nachtclub, een pizzeria, een herberg met de typische Lyonse keuken. …..
๐๐ฟHet moet gezegd worden, het was zeer smaakvol het voorgerecht bestond uit 3 soorten pate en worst met brood
Het hoofd gerecht van Erna was een forel met gestoofde groente en polenta. JW heeft gebakken varkensvlees met saus en rijst
We hebben kaas plankje toe en als afsluiter een bakkie troost โ๏ธ.
๐๐ฟWe vervolgen de “omgekeerde tour”weer door de D43 op te gaan dan de D32 naar Chanac
Dan weer de N88 naar Barjac en naar de campeggio.
๐๐ฟ14:30 Lengte van de tour147 km
๐๐ฟWe kleden ons om in zwem tenue en gaan naar zwembad
๐๐ฟ16:00 we doen een aperitiefje met een nootje en om 17:00 luisteren we op GP radio naar de 2e vrije training van Max Verstappen op
Spa Francorchamps .
Inmiddels is het verhaaltje voor vandaag ook weer klaar โ๏ธ ik zou zeggen veel plezier en tot laters.
๐๐ฟ19:00 O ja het is feest ๐ in dorp dus daar houden we van ,wij wandelen naar dorp en wat denk je ? Een drukte van belang maar nee hoor , een saaie boel daar.
Hier en daar loopt een verklede vrouw of man met een roode dop neus , het heet dan ook festival van de ๐คก clowns .๐คก
๐๐ฟ19:30 we gaan terug naar camping om een hapje te eten.
๐๐ฟ20:00 we vinden het vandaag allebei een bijzondere fantastische dag , mooie tour ,
Lekker gegeten en fantastisch weer. De temp was gemiddeld
๐ก28°C
Geschreven door Janenernaontour