Vertrek uit Luang Prabang

Laos, Haysok

Vanochtend rond 7 uur wakker en toen Lies ook wakker was, gedoucht en aangekleed.
Vrij snel, vóór het ontbijt, naar de morning market voor laatste inkopen. Lies nog een houten stamper (vijzel), beiden wat bamboe chips. Verder opnieuw onze ogen uitgekeken, een uil... vruchten van de stinkende jackfruit... kevers, krabbetjes, slangvormige paling... op gegeven moment begon ik me een tikkeltje misselijk te voelen, dit alles op de nuchtere maag. Gelukkig daarna een tempel! En terug naar het hotel, koffer ingepakt, wat nog best een kunst was😝 nog steeds een pak wijn en tegelijkertijd parasols etc! Maar het is gelukt, 17,3 kg.
Daarna nog één keer in dit hotel ontbeten, alles wat “limp” van het lang liggen...
M’n gebakken ei op zoetig brood en wafel met nutella. En wat mango. Plus thee...
Hopelijk heeft ons volgend hotel een verser ontbijt.
Daarna ben ik alleen naar 2 tempels gewandeld; Wat Aham en Wat Wisunalat.
De eerste niet ingegaan vanwege de toegangsgeld, slim want ik kon net op het nippertje de toegang van de 2e betalen, op 1000 kip na. De man van de kaartjes moest erg lachen toen ik mijn portemonnee ondersteboven hield ten teken dat ik blut was.
Wat Aham had mooie wachters, groen en wit. Wat Wisunalat had prachtige oude stupa’s en een Boeddha onder de Bodhi boom, samen met een prins siddhartha die z’n haren ging afknippen. Dit laatste heb ik gecheckt bij een groepje monniken die erg vriendelijk waren.
Binnen was weer een “museum” tempel, een enorme “gouden” Boeddha en heel veel kleinere en grotere boeddha’s. Daar poosje gezeten, Ngöndro opgezet.
Fijn om zo, op de zondagochtend, nog even contact te maken met het boeddhistische!
Met oortjes teruggewandeld en Lies bij het zwembad opgezocht. Op bed nog wat foto management en Pindat, tot het tijd was om te gaan.
Afrekenen ging soepel, taxi ook. Nog op Elephant Mt gewezen door onze chauffeur.
Op het vliegveld ging alles ook op rolletjes, lunch gegeten die we bij Joma hadden gekocht. Met water en ice tea.
En nog vóór tijd aan boord en de lucht in...
Bye bye Laos.
In het vliegtuig weer getekend, een frangipani. Ik krijg er steeds meer plezier in om af en toe wat te tekenen!
Na een zeer soepele reis werden we opgepikt door een roze “koets”! Dikke pret😂 Eerste indruk van ons hotel is goed, al zijn er altijd dingetjes! Geen 2 bedden en een lichte putlucht in de -overigens- mooie badkamer. En balkon aan straatkant.
Grappige jongedame die ons ontving, ruime kamer...
De tours zijn vrij duur en “standaard” - we proberen morgen iets op straat te regelen.
Lies had eettentje via tripadvisor, erg leuk. Met Amerikanen een tafel gedeeld, wat erg gezellig was!
Via King’s Road en Pub Street gelopen, even de sfeer opsnuiven. Die laatste is verschrikkelijk😝 King’s Road is een mooie winkel passage, mooie spulletjes. Lies heeft een grote plastic tas gekocht, leuk thuis als strandtas en voor ons handig als extra bagageruimte!
Geld hebben we in dollars opgenomen, alles staat hier ook in dollars. Eten er ook mee betaald. Raar maar wel hoe ze het hier doen blijkbaar.

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.