Obernai en St Odile

Frankrijk, Barr

Na een ontspannen start op onze camping bij Oberbronn, met douchešŸ˜ en ontbijt met uitzicht... op weg naar Obernai- binnendoor. Wat best intensief is, zowel voor de chauffeur als voor de kaartenleester! En de Fransen houden erg van deviations! Wat je flexibiliteit als kaart leester op de proef stelt.
Maar het ging goed en in Wasselone voor koffie gestopt. Wél een aardig stukje voor moeten lopen, maar de koffie was goed!
De weg naar Straatsburg vinden was even een dingetje, maar daarna vlot naar de parking des Rembouts gereden in Obernai. En in rap tempo een eettentje gekozen, met afdak, want het rommelde al flink.
Een plateau met vlees en kaas... en een Pinot Gris en een Pinot Noir. Deze Gris was iets te zoet, de Noir paste beter bij het plankje. Alhoewel de geitenkaas weer goed bij de Gris paste!
Wel leuk om de Elzasser wijnen beter te leren kennen!
Na de lunch Obernai wat beter verkend mbv een plattegrond en uitleg. Mooie vakwerk huizen, zeker de blauwgrijze vond ik bijzonder. De kerk was ook wel mooi, de glas in lood ramen, de preekstoel, het plafond... Toch wel genieten van zoveel ouds! Ook bij de stadsmuren, le Remparts... prachtig stukje!
Ondertussen regende het af en toe, maar net niet hard genoeg om er echt last van te hebben. En veel overhangends waar we droog liepen...
Op weg naar Mont St Odile regende het wat harder, maar daar aangekomen hield het op... fijn, want zo konden we alles goed bekijken, zelfs het uitzicht! En de wandeling naar de bron maken, door het bos omlaag (en weer omhoog), door naar de parking inferieur! Waar wij stonden.
Het klooster en de 2 kapelletjes waren wel bijzonder. Ondanks de nodige toeristen was er wel een bijzondere sfeer.
Hoewel François de betegelde statie op de rotsen naar het klooster toe, kitscherig vond.
Vervolgens naar de camping bij Barr, waar CamperRoutes zo enthousiast over schreef. Op zich ook wel een “groene” camping, wel wat klein en aan de weg. Maar ook een beekje en bomen, eekhoorns en vogels... prima.
Morgen weer op pad richting Besancon en nog verder...
En nu een lekkere pasta norma...

Geschreven door

Geen reacties bij dit reisverslag

 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.