Begonnen met een heerlijk ontbijtje aan de overkant van het hotel. Gevuld croissant, luchtig brood met witte kaas en een tosti. Na het eten zijn we richting de ingang van het Gjirokastër kasteel gelopen. Prachtig groot met een geweldige geschiedenis. De foto's spreken voor zich.
Na het kasteel naar beneden gelopen om een rondleiding te boeken door de Cold War Tunnel. Een tour van een klein halfuurtje door de oude tunnels, waar alles origineel was uit die tijd. Er zijn 59 kamers in de tunnel, waarvan de meesten leeggeroofd zijn na de val van het communisme. Er staan nog een aantal tafels en stoelen en er liggen nog wat krantenartikelen en foto's uit die tijd. Na de tour zijn we nog een heerlijk kopje koffie gaan drinken.
Na de kop koffie zijn we richting de Ali Pasha-brug gelopen. Dit was eerst een steile klim over de weg omhoog. Van daaruit liepen we de wijk uit en konden we al snel het 212 jaar oude aquaduct zien. Het grootste deel van het 12 kilometer lange traject is gesloopt in 1932, maar dit deel staat er nog. Uiteindelijk hebben we zo'n 3 uur gelopen met klimmen en dalen. Daarna zijn we bij een café gaan zitten om even op adem te komen, want het was gewoon weer 28 graden vandaag. Danny heeft toen besloten even uit te rusten in de kamer en Diede en Borsjan zijn even gaan toeristen.
Danny haakte later weer aan en toen zijn we ons souvenir gaan halen bij een prachtig oud mannetje die figuurtjes in steen maakte. Begonnen als hobby 2 jaar geleden en nu verkoopt hij het in z'n werkplaats. Afgerekend terwijl hij z'n ijsje aan het eten was. Een mooie extra ervaring. Daarna een prima diner met live muziek in de wijk Dunavat en toen liepen we terug.
Voordat we naar de kamer gingen, liepen we nog even naar beneden bij de Old Bazar, want er was een festival aan de gang, dat het hele weekend duurt. Even genoten, maar toen weer snel teruggegaan, aangezien we morgen weer gaan hiken.
Geschreven door Borsjan.reizen