Het opstaan was inderdaad best pittig, maar wel met een zonnetje, dus dat was positief. Hoe we verder wakker werden, dat was niet alles. Hele fles rum leeg met z'n tweeën, maar goed, het was een gezellig avondje en na een ontbijtje zijn we naar een canyon gereden. Een kloof van 100 meter diep, met fenomenale uitzichten. Ook eindelijk het eerste weggetje gevonden waar je alleen met een 4x4 in mocht. Nadat we bovenaan de afgrond hadden gestaan zijn we door gegaan met de auto. Een rit van 120 kilometer, waar je dus bijna 2 uur over doet. Prachtige bergen gezien en schitterende landschappen.
Uiteindelijk kwamen we aan bij een gletsjer meer. Stukken ijs in het water, stenen eromheen en natuurlijk de gigantische gletsjer op de achtergrond. Na een tijdje relaxen en met steentjes gooien, zijn we doorgegaan naar het 2e gletsjer meer. Dat lag op 15 km ernaast. Daar stonden mooie waarschuwingen dat je maar een paar minuten kon overleven in het water, het verboden was te zwemmen, dat soort dingen, want dat water was natuurlijk ijs- en ijskoud. Daar wat steentjes gekeild en toen doorgegaan naar Diamond beach. Dat lag er vlak naast, want dat is de plek waar de ijsschotsen de oceaan in drijven. Aan het prachtige zwarte strand lagen de ijsschotsen te schitteren in de zon, vandaar de naam, Diamond beach. Een waar genot om naar te kijken en mee te spelen, want je kon er gewoon op klimmen.
Toen richting Höfn gereden, maar we kwamen onderweg een bordje tegen, waarop een natuurpark Skaftafellsjokull stond. 16 km landinwaarts. Wat een geweldige weg om te rijden. We hebben wel een 4x4, maar ook daarmee reden we gewoon 10 km per uur. De meeste auto's die we er vandaan zagen komen, hadden banden op de auto groter dan onze Jimny zelf. Dus na een halfuur zijn we, in een wolk, omgekeerd en naar een meertje gereden die we aan het begin van de trail zagen. Daar de tent opgezet, wat rotsjes beklommen en toen rond 22.00 in de tent gaan liggen. Maar goed ook, want toen begon het te regenen, nadat het daarvoor alleen had geregend als we in de auto zaten. Goeie timing weer dus.
Geschreven door Borsjan.reizen