In de ochtend, na een heerlijk bed en een prima nachtrust, genoten van wederom een fantastisch First Hotel ontbijtje. Daarna de spulletjes wederom gepakt en richting de aanrader van de local gegaan. Håverud. Een plek waar vroeger, zo rond 1890, een sluizen systeem is aangelegd en een aquaduct, met daarboven een treinspoor en daarboven weer een viaduct. Dit allemaal om 2 meren, met een hoogteverschil van 66 meter, met elkaar te verbinden. Om 11.00 kwam de Dalslandia boot, die er ongeveer 3 kwartier over deed om alle sluizen door te gaan, over het aquaduct. Er stond ook een bordje dat de sluizen rond 11.15 open zouden gaan, de grote dan. Maar dat gebeurde niet helaas. Tenminste, niet op het aangegeven tijdstip. Wij stonden inmiddels op het viaduct toen ze de sluis alsnog opengooide. Het geweld van het water was helaas minder dan verwacht, dus het was geen ramp dat we het niet heel goed konden zien.
Na een kop koffie zijn we verder gegaan richting Gothenburg, waar we eerst nog langs een ruïne zijn gegaan. Een enorme toren met een prachtige ruimte, goed bewaarde kazemat en prima informatie, zelfs in het Engels. Wij kregen het eerste Engelse foldertje, omdat deze net binnen waren. Timing was weer top dus. Er werd nog veel gedaan met de ruïne, maar de ontwikkeling zat er vol in. Veel voor kinderen, maar ook juist de geschiedenis en het verhaal voor de volwassenen. Erg goed gedaan en ben erg benieuwd hoe dit er over 2 jaar uitziet.
Na de ruïne zijn we een camping gaan zoeken en kwamen we uit op 20 minuten van het centrum van Gothenburg. Prima plekje, tent neergezet en een beetje gaan rondstruinen. Rond 18.00 begon het te regenen dus zijn we onder een afdakje gaan zitten waar je ook kon eten. Er was een Nederlands en Belgisch echtpaar met kinderen aan het eten, dus uiteraard raakten we aan de praat. De Belgische dame was lerares, en daarvoor had ze de Belgische ALO gedaan. Dus een prima gesprek, waarbij ik erachter ben gekomen dat België flink achterloopt. Daarna gegeten en gedronken en toen lezen en slapen.
Geschreven door Borsjan.reizen