Kijk uit malloot, een kokosnoot!!

Maleisië, Pantai Cenang

Daar zijn we weer!!

Ik zal verder gaan waar ik in het vorige verslagje was gebleven: We gingen op zoek naar de hawker stalletjes in Georgetown.
Vlak bij ons hotel in de buurt zou een straatje in de avonduren omgetoverd worden in een eet paleis: hawker stalletjes met van alles en nog wat te krijgen. LEUK!!!! We zijn iets eerder de deur uit gegaan, op onze laatste avond in George Town hebben we nog een mooie wandeling gemaakt door het oude gedeelte. We zijn nog wat street art tegengekomen die we nog niet gezien hadden, toch weer nieuwe straatjes ontdekt, je kan je echt dagenlang vermaken in deze stad!! Pravin had zin in een biertje, dus op zoek naar een kroegje waar ze bier verkochten. Het is hier namelijk helemaal niet standaard dat je overal alcohol kan krijgen, het grootste gedeelte van de café's en restaurants zijn zelfs alcohol vrij. Vind ik helemaal niet erg want dat betekent veel meer keuze in sapjes en mocktails, maar ik snap het als Pravin soms even zin heeft in een koud biertje. Op zoek dus!! En gevonden! We kwamen langs een grappig kroegje waar buiten al stond aangegeven dat ze Tiger beer hadden, mooi! Naar binnen, was een prachtige zaal/restaurant vanbinnen. Lang en smal, niet veel tafeltjes maar zag er mooi uit, mooie authentieke stenen muren, modern ingericht. Pravin dus een biertje en ik een home made lemon ice tea. En het was happy hour dus Pravin kreeg een tweede biertje gratis hahaha!! Daar even lekker gezeten en toen verder op zoek naar de stalletjes. Nog een paar keer een hoek om en daar zou het moeten zijn. Stond inderdaad al van alles, dus een rondje gaan maken. Nou.... dat was een tegenvaller.... Veel kraampjes met hetzelfde, enorm op toeristen gericht, niets authentieks aan. Verkochten zelfs hamburgers en hotdogs.... Er liepen dan eigenlijk ook alleen backpackers uit Australië, Nederland en de USA daar om wat te eten, niet de mensen uit George Town. We hebben wat rondgekeken maar voelden eigenlijk ook niet de behoefte om er iets te eten te bestellen. Zag er ook allemaal niet zo speciaal uit, veel te Westers. Heel erg jammer!! Wie weet hadden we ergens anders moeten zijn waar het nog wel authentiek is en waar de George Towners zelf komen eten?? Helaas hebben we er nu geen tijd meer voor om dat uit te zoeken.
Aangezien we toch wat moesten eten, zijn we terug naar Little India gewandeld en hebben weer iets bij "ons tentje" gegeten, daar is het altijd goed en komen de locals wel allemaal!! Daarna terug naar het hotel, en op tijd gaan slapen: om 7 uur zou de taxi klaar staan om ons naar de haven te brengen!

En inderdaad om 7 uur stond de taxi klaar. Was een klein autootje, maar onze bagage moest er wel in, oh jee!! Geen probleem, koffer op de voorstoel, kleintje tussen ons in en een in de achterbak. De haven was niet ver, maar om met de bagage te gaan lopen ging ons iets te ver. Daar aangekomen werden we meteen weer de andere kant opgestuurd, we moesten eerst ergens inchecken. Om het gebouwtje heen gelopen en daar was een bureautje van de Super Fast Ferry Service. Mooi!! Ik naar binnen, en we moesten nog verder doorlopen en dan naar de eerste verdieping?? Ok.... Doen we!! We gingen de roltrap op en daar stond al een mevrouw te roepen LANGKAWI FERRY!! Ja die moesten we hebben. Kaartjes gescand, kregen 2 boarding passen mee en onze stoelnummers: 1 en 2. In de hal even moeten wachten tot de boot klaar was, nog wat Nieuw Zeelanders die grapjes maakten over de ongelofelijk schone vloer in de hal, en toen mochten we de boot op. Nou ja boot, was meer een bootje!! Niet zoals de ferry's van NL naar Engeland ofzo, nee een klein bootje met zitplaatsen heel dicht op elkaar 4 bij 4, meer een soort veredelde bus. Hmmmm daar ging ons idee van uitwaaien op het dek, dat was geen optie!! We zaten helemaal voorin op rij 1 en 2 zonder raam hahahaha!! Ach maakt ook niet uit, als we maar gingen! En dat verliep allemaal prima. Er hing een oude TV waarop ze een illegale download van de nieuwste The Fast And The Furious lieten zien, kan allemaal hier!! Na zo'n 3 uurtjes varen kwamen we aan op de plek van bestemming: Langkawi!! Even een gedoe met de koffers eruit krijgen, lagen allemaal gewoon op elkaar gegooid en door elkaar heen. Ik was die van ons eruit aan het vissen, was ik Pravin ineens kwijt.... Hmmm nou de koffers naar buiten dan maar dan zal ie daar wel ergens zijn. Ik naar buiten, mijn rode koffer weg!!??? Hoe kan dat, die had ik zojuist door een van de mannetjes naar buiten laten tillen!! Toen zag ik ineens een stukje verder Pravin staan, met mijn koffer. Gelukkig!! Hij was naar buiten geduwd in de drukte en kon niet meer terug. Dus hij had opgelet welke koffers er naar buiten kwamen en die van mij dus meteen gepakt hahahaha!! Goed, toen de boot terminal uit op zoek naar een taxi. We werden op de weg naar buiten al belaagd door "TEKSI" kereltjes, maar net zoals in Malakka wisten we dat we gewoon naar de taxi desk moesten gaan. Gelukt, en meteen stond er een taxi klaar. Ritje naar het hotel duurde een kwartiertje zoiets.

Bij het hotel aangekomen meteen een oase van rust. Net van de drukke weg af, een prachtig complex met maar 9 huisjes, allemaal 100 jaar oude vissershuisjes. De huisjes staan in een mooie groene tuin met een lekker zwembadje in het midden, het ziet er echt prachtig uit. We werden vriendelijk ontvangen, de koffers konden we op de oprit laten staan die werden al naar ons huisje gebracht. De eigenaar nam uitgebreid de tijd voor ons. Wat een kletsmajoor hahaha, maar een leuke kerel! Hij vroeg of we inderdaad Nederlands waren want Pravin zag eruit als een local (gaan we weer hihihihi). Hij vroeg wat we voor werk deden, hij vond Pravins nieuwe horloge erg interessant: hij spaart ook horloges, en hij was ook nog eens kok!! Nou er werd dus nog even uitgebreid verder gekletst over ervaringen in de keuken en dure horloges, gezellig hoor! Uiteindelijk werden we naar ons huisje gebracht: The Yellow Orchid. Wauw wat mooi! We hebben een eigen veranda, een mooie kamer van alle gemakken voorzien en.... een buiten badkamer!! Dat wil zeggen, achter ons huisje is een beschutte buitenruimte met de douche, wc en een bad! Je doucht dus in de buitenlucht, een hele aparte en leuke ervaring!! Ook hebben we 2 huiskatten: bij dit hotel hoort namelijk een opvang voor zwerf honden en katten. Een gedeelte van de opbrengst gaat ook daar naartoe. We zagen al meteen allemaal honden toen we aankwamen, 1 zelfs met een "rolstoel" omdat hij zn achterpoten niet meer kan gebruiken, zo schattig! Deze dagen gaan we zeker even langs om een paar hondjes uit te laten!! Wij hebben 1 grijze huiskat, die ligt op de veranda, en 1 zwarte die zit meestal achter bij de douche op de schutting te kijken. Ze willen wel naar binnen maar dat mogen ze van ons niet ivm mijn allergie. Wel waarschuwen ze heel erg voor muggen: het complex ligt aan een moeras en aan het begin van rijstvelden dus daar hangen veel muggen na zonsondergang. Ze doen we wel werkelijk alles aan om de overlast tegen te gaan: op de kamer ligt een kistje met anti muggen spullen: 2 anti muggen stekkers, spray voor op je lichaam, spray voor in de kamer, we hebben een klamboe over het bed, en het helpt want zelfs ik heb nog geen nieuwe muggenbeet gehad (alleen nog oude uit Penang die nog niet weg gaan...)

We hebben ons even opgefrist en zijn toen in het restaurant van het hotel wat gaan eten, daar waren we wel aan toe. Ik nam laksa, Pravin een broodje met zalm. Allebei erg lekker!! Niks mis mee, het restaurant hier staat ook in de top 5 van beste restaurants op Langkawi. En dat merk je! De prijzen liggen wel wat hoger dan normaal hier, maar daar krijg je ook wat voor. Na het eten ben ik lekker aan het zwembad gaan liggen, even een baantje getrokken en daarna lekker even uitgerust op mijn ligbedje. Pravin kon het toch niet laten om even wat te werken: hij moest nog een voorstel voor een partijtje uitwerken en dat kan hier in alle rust.
Daarna hadden we niet veel fut meer om het dorpje op te gaan zoeken dus zijn we lekker bij het hotel gebleven en hebben daar gegeten. Echt heel goed eten, mooi opgemaakt, perfect klaargemaakt en een verrassende kaart. We namen vooraf calamari om te delen en als hoofdgerecht allebei BBQ chicken met een curry saus, spicy ananas salade en lemper. Dat was echt voortreffelijk!! Jammer dat ik na het eten geen plek maar had voor een nagerecht, daarin zijn ze hier gespecialiseerd, de kaart zag er erg goed uit. Misschien later deze week een keertje?? We zijn nog even door het leuke winkeltje hier gewandeld, Pravin heeft een leuk Maleisisch kookboek gekocht en we hebben een dvd'tje gehuurd voor op de kamer (gratis service van het hotel!!). Ik ben voor de film begon al in slaap gevallen, Pravin heeft nog lekker even zijn filmpje gekeken.

Volgende ochtend waren we redelijk op tijd wakker. Het ontbijt wordt hier de avond van tevoren al gebracht en in de koelkast gezet voor de volgende ochtend. We hadden fruit, yoghurt, brood, een taartje, jus d'orange, melk en wat jammetjes en honing. Prima dus! Brood even in de broodrooster, Pravin koffie gezet, en lekker op de veranda ontbeten. Daarna besloten om er een relax dag van te maken. Ik ging lekker chillen met mijn e-reader aan het zwembad, Pravin ook even maar die houdt dat niet vol. Dus die is lekker muziek gaan luisteren, wat filmpjes gekeken, heerlijk dagje. Terwijl ik aan het zwembad lag te lezen was het heel even schrikken: er kwam van achter tussen de huisjes uit ineens een hele grote leguaan aanrennen, en met groot bedoel ik ECHT groot, wel 1,5 meter!! Hij stopte heel even voor het zwembad en toen rrrrrrroooeeetsss door het zwembad heen aan de andere kant het moeras in!! WOW wat een beest zeg!!! Zat ook een homo stel aan het zwembad, die waren net het water uit toen dat beest eraan kwam, ze schrokken zich kapot!! Ze waren blij dat ze net het water uit waren hahahaha!! Zelfs de mevrouw hier van het hotel schrok ervan!! Ondertussen zag ik ook dat er hier 2 jongens continu de palmbomen in de gaten houden. Om de zoveel tijd klimt er een de boom in (hij loopt met handen en voeten tegen de stam op zonder lijn of iets!!!) en kapt dan de rijpe kokosnoten weg en de dorre bladeren.... Fascinerend om te zien!! Vandaar ook de titel van dit stukje hahaha!! In de middag nog even een lunchje gedaan: de calamari nog een keer en een portie sateetjes erbij. Heerlijk!!!
Na een relax dagje weer even bijgekomen van de hitte in onze kamer en wat opgefrist. We zijn even het dorpje ingewandeld, stelde niet zo heel veel voor. Een mall(tje) met lelijke kleding en souvenirs, een McDonalds, KFC en Starbucks en verder bestaat het dorpje (lees: straat) uit restaurantjes. We zijn via het strand terug gelopen, net met zonsondergang wat er natuurlijk prachtig uit zag. We hebben op het strand even wat gedronken en hebben even staan kijken bij een spontaan voetbalwedstrijdje op het strand. Het strand is prachtig, wit zand, maar ook heel erg druk. Dit is natuurlijk het publieke strand, de rustige strandjes zijn allemaal privé terrein van de luxe hotels. Maar was leuk hoor, de locals gaan hier dus naar het strand, gemengd met toeristen. We wilden eigenlijk wat gaan eten in het dorpje maar Pravin voelde zich niet zo lekker dus zijn we terug gegaan naar het hotel. Daar heb ik nog een klein hapje gegeten (garnalen pasteitjes, met vis sateetjes en gegrilde rock lobster staart), Pravin had nog 2 dvd'tjes gehuurd en we zijn naar ons hutje gegaan.

Wat de komende 2 dagen hier gaan brengen weten we nog niet, we doen het heerlijk even rustig aan :-)


Geschreven door

Al 4 reacties bij dit reisverslag

Wat een leuk verhaal weer en de foto’s zien er prachtig uit !!! Lekker genieten ....x

Maickel en Ben 2017-07-27 08:14:16

wat alweer prachtig allemaal! ik ben jaloers op zo'n huisje... Lekker relaxen en groet uit een herfstig Nijmegen. paps

han 2017-07-27 08:53:21

Geweldig weer, mooie foto's en geniet maar verder, relaxen af en toe ook niet verkeerd!!!!!! xx

Gerard en Diana 2017-07-27 09:57:45

Wat een gaaf huisje!!!!!

Sarah 2017-07-27 21:20:59
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.