Maandag 12 augustus 2019

Kroatië, Zagreb

Vandaag konden we net zoals gisteren op ons gemak opstarten. Uiteindelijk zaten we alsnog om 09:00 uur aan het ontbijt. Het was deze keer heel simpel maar alles wat wij lekker vonden was aanwezig, dus prima! Rond 10:00 uur waren we uitgecheckt en reden we van de berg (met heel mooi uitzicht) af richting het centrum van Zagreb om een van de mooiste en grootste begraafplaatsen te bezoeken namelijk de Mirogoj begraafplaats. Wat was dat indrukwekkend om te zien!! De buitenkant leek wel een vesting muur met allemaal koepels en begroeiing van planten. Binnen op de begraafplaats was het ook erg mooi. De graven worden zeer goed onderhouden door de nabestaanden. Ook de kinderen vonden het indrukwekkend om te zien en daar kwamen gelijk weer wat serieuze gesprekken uit voort. Het is natuurlijk ook niet iets wat je normaal gesproken voor je plezier gaat bezoeken maar in dit geval gingen we voor de architectuur.

Vervolgens gingen we op weg naar ons volgende land: Hongarije een rit van 2,5 uur en 227 km. Rond 12:35 uur kwamen we bij de grens van Hongarije aan en sloten we lekker achteraan aan in de file.. 35 minuten later was ons paspoort 2 x gecontroleerd en konden we onze weg vervolgen. We wilde heel graag ergens even stoppen om een broodje te eten en we moesten olie bijvullen in de auto maar het eerste deel tot aan de grens waren we al niets tegen gekomen en na de grens duurde het ook nog zeker 30 minuten, uiteindelijk bijna 160 km geen pomp tegengekomen. En de pomp die we eindelijk tegenkwamen voldeed perfect aan het 26 jaar oude plaatje wat Mies van Hongarije nog voor zich heeft, namelijk vies en smerig! We hebben hier nog wel aan een smoezelig tafeltje een broodje hotdog zitten eten! Daarna de auto olie gegeven die was ondertussen een beetje afgekoeld en vol gas door naar het Balatonmeer!

Rond 14:45 uur kwamen we aan bij het Pole position Beach hotel, prachtig gelegen aan het Balatonmeer. Kamer met uitzicht op het meer. Ziet er keurig uit allemaal, kon ook niet anders, het is recentelijk gerenoveerd. Helaas geen lunch en avondeten in het hotel ze hebben alleen een bar en die gaat om 20:00 uur dicht dan zit er een nachtwaker buiten om alles in de gaten te houden. Na aankomst alles snel uitgepakt en iedereen ingesmeerd... ondertussen even een wasje in het bad gedaan want dat moest nu echt weer gebeuren... die hangt heerlijk aan onze eigen waslijn op het balkon te drogen terwijl wij in de ligstoelen genieten van het uitzicht. De kids en Mies liggen in het meer en ik met een thee en me boek lekker in de zon!! I LOVE IT!!

Rond 19:00 uur zijn we naar de Mac gereden in het 15 km verderop gelegen Balatonlelle, dit was 25 minuten rijden en hier hebben we lekker gegeten. Daarna weer terug naar ons hotel in Balatonszárszó en nu lekker chill netflix kijken op de mega tv in onze slaapkamer!

Viszlát és üdvözlet Balatonszárszótól!

De Koninkjes!


Geschreven door

Al 5 reacties bij dit reisverslag

Zo, aangekomen in Mies zijn favoriete land, daar heeft ie zijn beste jeugd herinneringen liggen🙈. Lekker wachten voor de grens, blijft een probleem daar, maar aangekomen bij hotel en meer ben je dat hoop ik weer vergeten. Lekker zwemmen morgen, lijkt lekker weer, zo te zien!! Slaap lekker...

Aad 2019-08-12 23:48:10

Zo te lezen is het een hele reis geweest gisteren..maar nu je er bent.gaan jullie er heerlijk van genieten Vandaag een hele fijne dag Liefs Tot morgen

Anja 2019-08-13 01:30:45

Tja dat heb je met die ouwe BMW. Rijden net 500km moet er al weer olie bij. Zal best indrukwekkend geweest zijn. Ik kan mij herinneren toen wij in Kroatië waren dat we nog door oorlogsgebied hebben gereden. Op een of andere manier toch angstaanjagend Rust goed uit en goede reis verder

Eric en Herma 2019-08-13 06:19:34

Goedemorgen fam de koning,ik hoop dat jullie lekker hebben geslapen en vandaag rustig aandoen en genieten van het mooie HONGARIJE,waar Michel hele fijne herinneringen aan heeft 🙈

Ko 2019-08-13 08:33:31

Er komen weer een hoop herinneringen boven van Hongarije! Erg leuk om te lezen en te zien! Hele fijne dag vandaag😘😘

Deborah 2019-08-13 10:20:44
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.