Dinsdag 6 augustus 2019

Duitsland, Munchen

Vanmorgen was het weer vroeg dag, 06:30 uur stond de wekker en om 07.30 uur gingen we ontbijten en dat smaakte weer heerlijk!! Daarna de spullen gepakt voor een rit van 2 uur naar Berchtesgaden, onderweg veel regen gehad maar we zaten gelukkig droog😊.

Eenmaal aangekomen op de parkeerplaats was het droog en konden we door het dorpje naar de boot lopen. Hier hadden we een rondvaart van 35 minuten richting het eilandje St. Bartholamäe. We voeren langs de Watzman, dit is de op 1 na hoogste berg van Duitsland met 2713 meter hoog echt een joekel.

Er was een gids die ons wat leuke feitjes vertelde:
De boten hebben een elektro motor en er kan 15 uur mee gevaren worden. In de nacht laden ze weer op voor de volgende dag.
Ze varen hier met 18 boten en in elke boot kunnen er maximaal 93 passagiers en 2 man personeel.
In dit meer mag niet worden gezwommen. Gevist mag er alleen door één visser worden gedaan en watersport mag hier ook niet. Het water was vandaag 16 graden en is nooit warmer gemeten dan 18 graden, op 20 meter diepte is dit nog maar 4 graden. Het meer is op sommige punten wel 100 tot 150 meter diep.
Er is ook een berg die een mooie echo geeft daarvoor ging de gids met een trompet spelen en je hoorde de echo terug komen dat was grappig!
Vanaf de boot kon je ook een glimp opvangen van het Kehlsteinhaus ofwel het Adelaarsnest.

Eenmaal bij het eiland aangekomen stond er een erg harde wind dus eerst maar even gaan lunchen (lekkere curry worst en schnitzels) zodat de lucht ondertussen kon opklaren 🤗

Langzaamaan ging de wind liggen en kwam er een heerlijk 🌞 te voorschijn en konden we een wandeling van 30 minuten maken over het eiland! Wat was dat prachtig die natuur hier, echt een idyllisch plekje. Het water is fel groen van kleur en heel helder dat komt omdat er veel grondmetalen in de bodem zitten. Rond 14:30 uur hebben we de boot weer terug genomen naar het vaste land.

Vervolgens wilde we graag naar het Dokumentation Obersalzberg, een klein museum over de WWII. Dat was weer een flinke klim de bergen op. Helaas kwamen we in file terecht (niet echt heel fijn leek wel alsof we in een vliegtuig zaten en aan het opstijgen waren, zo schuin stonden we) en konden we er niet meer in want de laatste rondleiding begon om 16:00 uur en wij kwamen om 16:15 uur op de parkeerplaats aan. Wel even er heen gelopen en toen door naar Salzburg gereden en onderweg op blikjesjacht voor Aadje.


Ons hotel is simpel, maar wel een flinke kamer, het lijkt een beetje op een herberg. 4 kleding kasten met een slot erop en een stapelbed en wij hebben allebei een éénpersoonsbed.
En er is een wasmachine (1,50 per was)🤗 dus heb gelijk 2 wasjes gedraaid. We zijn hier 2 nachten dus hebben we alles even mee naar de kamer genomen zodat we alle tassen kunnen herindelen voor de volgende 5 dagen.

We zitten nu heerlijk een drankje te doen voor het hotel en hebben uitzicht op het kasteel Hohensalzburg (op 4 na grootste kasteel ter wereld) deze gaan we morgen bezoeken. Ondertussen zijn de jongens met hun voetbal pakjes en nieuwe keepershandschoenen heerlijk aan het voetballen. Hebben we bij de bar een pizza besteld en even Ajax gekeken op de Ziggo app.
Prima dagje zo.

Auf Wiedersehen und Grüße aus Salzburg!

De Koninkjes!

Kilometerstand: 1423 km.


Geschreven door

Al 10 reacties bij dit reisverslag

Mooie foto's😍! Het ziet er prachtig uit daar!!

Daniëlle 2019-08-06 22:47:41

Zier er weer super uit, mooi dag gehad weer 👍

Joyce 2019-08-06 23:02:24

Mooi hè die bergen, dat meer, schitterend hoor, wel fotootje van ansichtkaart??😂🤣 De jongens voor het eerst in een stapelbed? De vraag is zeker, wie slaapt boven en wie beneden... welterusten voor straks..

Aad 2019-08-06 23:06:20

Het ziet er wederom weer schitterend uit ,wat is dat toch mooi die bergen. Jullie hebben al heel wat mooie dingen gezien in een paar dagen,en nu in de herberg lekker uitrusten en voor straks de rust en morgen weer een fijne dag. 😊

Ko 2019-08-06 23:06:22

Prachtig allemaal jongens Ik kan begrijpen dat jullie hier van genieten.....zo mooi Lekker slapen En morgen weer een fijne dag😘

Anja 2019-08-07 00:31:24

Zo WoW dat ziet er zeker prachtig uit!!

Deborah 2019-08-07 06:53:13

Hoi lieverds, Het is heel leuk om op deze manier jullie reis te volgen, veel plezier verder en liefs

Hélène 2019-08-07 07:48:43

Ik begin zo ondertussen jaloers te worden op al die mooie plekjes die jullie zien. Schitterend! Doe de jongens de groeten.

Debby 2019-08-07 07:49:51

Ziet er super mooi uit!😍 Veel plezier nog.

Naomi 2019-08-07 09:52:29

Heel mooi en al heel veel gezien in een korte tijd! Veel plezier!

Kees 2019-08-07 21:50:28
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.