Vandaag lekker een beetje uitgeslapen. Omdat ik bij mijn kamer deze keer geen ontbijt had, ben ik na het "uitchecken" naar de supermarkt gegaan voor een ontbijtje dat ik lekker aan het water heb gegeten. Hierna vertrokken richting Pustec. Een vissersdorpje aan het Prespameer.
Het Prespameer grenst aan Albanië, Griekenland en Macedonië. Midden in dit meer ligt een eiland waar een kerkje op ligt dat erg de moeite waard zou zijn. Volgens de reisgids gaat er een toeristenboot, maar er is niet bekend of, hoe laat en op welke dagen deze boot zou gaan. Wel zouden vissers altijd bereid zijn om je tegen betaling over te brengen.
Aangekomen in het dorp heb ik de auto geparkeerd op het centrale plein. Hier nog even de kerk bekeken en vervolgens richting het meer gelopen. Hier lagen wat vissersboten, maar verder niemand te bekennen. Ik kon het eiland zien, dus wilde er ook wat energie in steken om daar te komen em besloot langs het water af te wandelen in de hoop een boot of mensen tegen te komen die me over konden brengen. De wandeling werd een hike over de rotsen. Op google zag ik dat een stukje verder aan land ook nog een kerk moest zijn, dus dit werd mijn tweede doel mocht de oversteek niet lukken. Uiteindelijk anderhalf uur gewandeld en uitgekomen bij de kerk. Hier waren ook een paar mannen aan het vissen, bingo!
Op mijn vriendelijkst de vissers begroet en eerst op mijn gemak het kerkje bezocht. Was een mooi kerkje, waar ik nog een boezjie op heb gestoken. Hierna terug naar de vissers en hen met handen en voeten gevraagd of ze me over konden brengen. Erg lang van stof waren ze niet: "No". Helaas geen kerkje op het eiland vandaag, dus maar aan de wandeling terug begonnen.
Onderweg nog een kudde geiten met herders en hun honden tegengekomen. De honden kwam ik op de heenweg ook al tegen, en deze blaften dusdanig dat ik uit voorzorg een paar stenen had opgeraapt om ze van me af te houden als dat nodig zou zijn (ik wist toen nog niet dat ze bij een kudde geiten hoorden, omdat ik die nog niet kon zien). Gelukkig riep de herder me aan en wees hij me hoe ik kon lopen en hij de honden op afstand kon houden.
Vervolgens door naar mijn eindbestemming van vandaag: Korçe, de stad van het bier (Wylre van Albanië 😄). Dit bleek een grotere en levendigere stad te zijn. Ik had nog wat dingen die ik wilde zien en deze lagen allemaal redelijk op loopafstand. Ik friste me eerst even op en ging toen op pad.
Wacht, eerst de kamer in Meri Boutique hotel... Wat een luxe en wat een ruimte! Een groot balkon, een zithoek en een heerlijke boxspring (uiteraard moet ik wel dwars liggen om mijn benen binnen boord te houden).
Korçe is echt een leuke plaats! Een mooie kathedraal, een heel gezellig plein, de oude bazaar, een moskee. En natuurlijk de brouwerij. Deze was gesloten voor rondleidingen, maar de tuin/terras was wel open. Ik heb het 3 keer nagerekend, maar het klopt echt: €0,59 voor een pèlske van 400ml! Ik had nog niet gegeten, dus na 2 stuks ben ik terug naar de bazaar gelopen om te eten bij restaurant FIX si Qëmoti. Een lekkere mixed grill Në sini met geroosterde Feta kaas. Dat laatste hebben ze hier bijna overal, héérlijk!
Morgen staat een vrij lange autorit van ongeveer 4,5 uur op de planning. Na het eten ben ik nog even de boeken in gedoken of er onderweg nog plekken de moeite waard zijn om te stoppen.
Geschreven door Marc.van.E