De titel zegt het al: tenang tenang, wat betekent rustig aan. Een dagje voor onszelf in Yogyakarta. Even niet vroeg op, vandaag ook geen vliegtuig! Daar zijn de beentjes blij mee 😉
We hebben trouwens een royale hotelkamer hier in hotel Eclipse! Groooote bedden, haast een twijfelaar per persoon. Wederom stevige matrassen, een tikje minder hard dan in het vorige hotel. De douche is... nouja... aan een update toe 😉 3 sprieten water uit de regendouche. De handdouche geeft wat meer water, maar hou de douchekop niet te hoog boven je hoofd want dan komt er niets meer uit. Douchen met hindernissen, het is een beleving 😄
Na een goede nachtrust (ondanks de oproep van de moskee om 4.14...) begint Edwin de dag met een duik in het zwembad.
Daarna door naar het ontbijt. Een klein maar prima verzorgd buffetje met toast, stokbrood, omelet en natuurlijk rijst, noedels, groenten en kip. Typisch Indonesisch. Hollander als we zijn gingen wij voor brood. Mét hagelslag!
We zijn op ons dooie akkertje de straten rond het hotel gaan verkennen. Of ja, dooie akkertje... het is uitkijken geblazen! Wát een verkeer, wat een drukte. Ze rijden hier links, en de vele zebrapaden lijken voor de show. Verkeersregels lijken niet te bestaan, hier geldt het recht van de sterkste. Of de snelste!
Langs de weg zien we geregeld mooie grafiti, en er zijn vele toko's, kleine winkeltjes, wagentjes met etenswaren en restaurants te vinden. Keuze te over. Zelfs de verstokt liefhebber van Nederlandse kost komt aan zn trekken bij restaurant Double Dutch: van hutspot tot hachee, van friet met mayo tot een gehaktbal, hier kun je het eten!
We bezoeken een soort groot warenhuis waar men een kraam kan huren om zijn (voornamelijk etens)waren te verkopen. Allerlei bijzondere groenten, kleurrijk fruit, kruiden en noedels in alle soorten en maten. De slagersafdeling slaan we maar even over.. Vanaf de roltrap zien we de geitenkoppen liggen, en dat is ruimmm voldoende kijk op dit deel van de markt!
We drinken wat en eten een taartje bij een van de bakkerijtjes. Daarna even acclimatiseren op de hotelkamer, want wat is het warm hier!
Na een korte powernap gaan we lunchen bij ViaVia aan de overkant. Ed heeft een pita met kipcurrysalade (deze heeft de foto niet gehaald) en ik neem een smoothiebowl. Kijk maar bij de foto's wat een prachtig gerecht! De kleuren laten zich nog niet eens zo fel vastleggen als het er in het echt uit ziet. Bijna zonde om op te eten. Bijna 😉
Terug in het hotel gaan we lekker zwemmen en relaxen bij het zwembad. In de middag sluiten ook onze groepsleden aan en duikt iedereen even het zwembad in. Heel gezellig! Vanavond eten we met de groep bij een typisch Indonesisch restaurant. Het ziet er poepie chique uit! We zijn met onze groep wel de enige in de zaak. Vooraf een overheerlijke loempia, en daarna Mie Goreng met kip. Die was wat minder; veel harde stukjes in de kip. Aansluitend hebben we met de groep in de buurt van het hotel nog een drankje gedaan. En zo is ook deze ontspannen dag weer om gevlogen!
Morgen laten we Yogyakarta achter ons en reizen we, na een bezoek aan de Prambanan tempel, door naar Malang.
Geschreven door Mandy.en.Edwin.around.the.world