Port Elisabeth, Addo en Kirkwood

Zuid-Afrika, Kirkwood

Vandaag weer vliegen!!
Na een kort nachtje gaat de wekker om 04.15. We pakken onze koffers en vertrekken naar het vliegveld.
De auto probleemloos ingeleverd op de luchthaven, en rond half 6 waren we ingecheckt en wel!
Nog even bijkomen met een bakkie thee.
Van het guesthouse hadden we ieder weer een ontbijtpakketje meegekregen, fijn!
7.45 gaan we de lucht in: op naar Port Elisabeth! Het is een korte vlucht, 9.00 landen we.
Het is een kleine luchthaven en de koffers zijn er snel. Nu eens kijken wat voor auto er op ons staat te wachten!

Het blijkt een Volkswagen Polo. Aanmerkelijk kleiner en minder luxe dan de Ford 😉 ook geen automaat! Effe wennen dus...

We besluiten naar Addo's Elephant Park te gaan, een groot natuurreservaat niet ver van ons verblijf.
Vroeger zwierven er hele kuddes olifanten langs de oostkaap van Zuid Afrika. Maar door toedoen van de mens (landbouw, jacht, verdwijnen van leefgebied) waren er in 1931 nog maar 11 olifanten over in deze streek. Door de oprichting van Addo's Elephant Park, een beschermd reservaat, zijn er vandaag de dag weer een paar honderd olifanten in dit gebied. Evenals allerlei bokken, buffels, zebra's, vogels. Er schijnen zelfs leeuwen en luipaarden te zitten!
Die hebben we niet gezien.
Ook maar een paar olifanten overigens.
Wel bovengenoemde zebra's, bokken. Ook een grote kudde waterbuffels vlak naast de weg!! Ze namen net een modderbad. Mijn god wat zijn die beesten groot... en die hoorns!
Imposant en een tikje beangstigend.
Ook veel zwijnen gezien.
Ook wat nieuw vee!! Een landschildpad, liep zo over de weg!
Een stokstaartje!
En hartenbeesten! Dat zijn ook een soort bokken, maar met een bijna paard-achtig hoofd. Dus ook die kunnen we weer afvinken!
De weg erheen is ook... enerverend. Slechte weg, sloppenwijken en zelfs een verkeersbord met "hi-jacking hotspot"!
Dus...
Gelukkig valt het alleszins mee en arriveren we veilig.

Wat ons opvalt is dat dit reservaat heel erg groen is en naast her en der wat open stukken veel struiken bevat! Bomen hebben we amper gezien. Ook zijn de olifanten hier bruin, in tegenstelling tot de grijze kolossen in Kruger. Dat heeft te maken met het soort grond waar ze op leven. Ook de zwijnen hebben deze roestbruine kleur. Heel opvallend!

Na een paar uur rondrijden zijn we moe door de korte nacht, het vliegen en het speuren naar dieren.
Gelukkig is onze lodge maar een kleine 40min rijden vanaf het park.
Lemon3Lodge in Kirkwood. Kirkwood is net helemaal niks haha! Main Street bestaat uit wat kleine winkeltjes, een Spar en (uiteraard, zoals in elke uithoek) een ATM. Een eindje verderop zit onze lodge. In de middle of nowhere, lekker rustig!
De eigenaar is een Nederlander, en vraagt direct of we vanavond mee willen eten. Aangezien er in de nabije omgeving niets zit, en we moe zijn, nemen we dat aanbod graag aan!

De excentrieke eigenaar Diederik onderwerpt ons aan een heuse quiz tijdens het eten, waarbij hij ons laat raden naar de oorsprong van gerechten. Hij vertelt daarna wat achtergrondinfo bij de producten.
We krijgen avocadopuree op 'roosterkoek', een soort plat brood wat men vroeger zo op een rooster boven het vuur maakte. Met blaadjes van de spekboom, die men vroeger at in tijden van extreme droogte, vanwege het vocht wat ze vasthouden.
Tussen de quizvragen door draaft hij steeds op en neer naar de keuken om het eten in de gaten te houden. Het is een komisch gezicht.
Als hoofdgerecht een grote schaal met kudu-steak, aardappeltjes en diverse soorten groenten. Erg smakelijk!!
Na het hoofdgerecht moeten we mee naar buiten "voor wat gymnastiek". Nekgymnastiek, want Diederik laat ons naar de sterrenhemel kijken. Met behulp van de app SkyView vertelt hij uitgebreid welke sterren hier te zien zijn, hoe je noord en zuid bepaalt aan de hand van de sterren en nog veel meer grappige weetjes.
Daarna naar binnen voor het toetje: melktert en een kop thee. Een typisch Zuid Afrikaans toetje, een beetje custard/puddingachtige substantie, vanillesmaak, met wat kaneelpoeder bovenop. Heerlijk!
Dit kunnen we met recht het meest onderhoudende en meest vermakelijke etentje van onze reis noemen! 😂

Moe en een hele ervaring rijker gaan we slapen. Wat een dag... 😁

Geschreven door

Al 1 reacties bij dit reisverslag

Wat een vermakelijk verhaal weer! Ik zie de man al heen en weer rennen, haha. Wel een héél leuke persoonlijke benadering. De sterrenhemel zal daar prachtig zijn! Heerlijk verhaal weer

Marjan 2018-10-01 21:55:16
 

Over deze reis
Aantal reisverslagen:
GPS afstand deze dag:
GPS afstand totaal:
Aantal foto's:
Laatste verslag:
Reisduur:
Reisperiode:

Of schrijf je reisverhalen via de app

Met de Pindat App kun je offline reisverhalen schrijven en foto's toevoegen. Zodra je weer internet hebt kun je jouw verslagen uploaden. Ook via de app plaats je gratis onbeperkt foto's.



Klik op 1 van onderstaande knoppen om de app te installeren.