Vanmorgen ook van de gastvrijheid gebruik gemaakt om hier heerlijk te ontbijten. Geroosterd brood, ei, worst, kaas en pannenkoeken en meer lekkers. Wat een verwennerij!
We stappen op de mtb voor een rondje. De eerste beklimming ligt in de schaduw en brengt ons bij een herdenkingsmonument voor gevallenen uit de eerste Wereldoorlog. Daarboven maken we een praatje met een andere fietser. Hij draagt rugbescherming, laag zadel en een integraal helm op z’n hoofd. Hij spreekt een klein beetje Engels; ‘do you want to follow me down?’ Haha, de schat, lief hoor, maar we nemen natuurlijk gewoon de veilige weg over het asfalt 🤪
De tocht gaat verder door de vallei en over de heuvels van het wijngebied Oslavia, op de grens van Slovenië en Italië. Het is echt moker heet, niet te doen zo vol in de zon. Ik raak echt volledig oververhit, denk dat ik na iedere bocht een skelet van een of ander dood beest zal aantreffen, wat is bezweken in de hitte. Maar nee… na de bocht komt daar gewoon een frisse racefietser aan rijden en een stukje verder zie ik een vrolijk gezelschap in een van de vele wijngaarden wijn proeven. Het zal wel aan mij liggen.
Het uitzicht was geweldig, maar ik ben blij om aan het einde van de middag in het zwembad te liggen.
Geschreven door Klinkies.camperreis